Skocz do zawartości

Regulator pompy


Cerber85

Pomocna odpowiedź

@BlackJack Dzięki ten pomysł sobie zatrzymam (być może będę potrzebował taki układ jeszcze jeden w przyszłym roku to wykorzystam ) , na razie mam już zamówione te elementy z ali i też chciałbym choć trochę obstukać się w arduino . Na ten moment czytam sobie ten kurs (jeśli mam czas  🙄) i czekam na przesyłkę z chin. 

@_LM_ Trochę niepokoi mnie mowa o tych zakłóceniach bo w pierwotnym planie było podłączenie tego układu między sterownik pieca a pompę . Sterownik decyduje kiedy włączyć/wyłączyć  pompę a arduino jakie ciśnienie ma podawać na instalację . Teraz zastanawiam się czy lepiej nie było by  ominąć sterownika ? 

Jeśli ten układzik nie sprawdzi się lub szybko padnie  spróbuję z tym serwo 

Link do komentarza
Share on other sites

No niestety problem jest z dogadaniem się z sprzedawcami z Aliexpres, którzy jak tylko mogą unikają udostępnienia instrukcji obsługi urządzeń które namierzyłem. Co ciekawe jest to niby sklep firmowy? A firma nie ma własnej strony internetowej z dokumentacją? Nie rozumiem tego co chcą ukryć, czy czego się boja, przecież klient i tak musi dostać instrukcję aby skorzystać z produktu.

Oto pierwszy pacjent trochę drogawy ale nowoczesny

Drugi pacjent juz w bardziej rozsądnej cenie.

Oba kontrolery z wejściem pętli 4-20mA, niestety nie mogę za Chiny Ludowe Ameryki lacińskiej znaleźć instrukcji, ani bardzo się jej doprosić. Może kolegom się uda? bez niej nie wiadomo czy się nadadzą do ww aplikacji?

Link do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, Cerber85 napisał:

Trochę niepokoi mnie mowa o tych zakłóceniach bo w pierwotnym planie było podłączenie tego układu między sterownik pieca a pompę . Sterownik decyduje kiedy włączyć/wyłączyć  pompę a arduino jakie ciśnienie ma podawać na instalację . Teraz zastanawiam się czy lepiej nie było by  ominąć sterownika ? 

Pisałem to w kontekście podłączenia triaka do pwm "na zywca" bez synchronizacji z zerem sieci itd. Jak najbardziej jest możliwe zbudowanie regulatora mocy w taki sposób aby nie siał oraz działał niezawodnie. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dla potomnych bo się nagibałem trochę żeby zdobyć, instrukcja, tego droższego sterownika PID. Ciekawy układ bo umie sterować zaworem jakby ktoś potrzebował.

PS. UWAGA !! prawdopodobnie mój pomysł się nie sprawdzi w praktyce. Ponieważ wymienione regulatory nie będą się zachowywać jak PID w falowniku, więc nie wysterują prawidłowo silnika. To regulatory typowo dla temperatury, więc jak wartość mierzona zbliży się do zadanej to wyłączą sygnał sterujący.
Przepraszam jak kogoś wprowadziłem w błąd.

LCD108 manual.pdf

Edytowano przez BlackJack
Ważne uwagi
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.