Skocz do zawartości

[odbijak] Robi


Pomocna odpowiedź

Dawno temu obiecałem, po ukończeniu pierwszego projektu, że wrzucę fotki. Dzisiaj nareszcie udało mi się uruchomić mój stary aparat. Tak więc w pełni mogę go zaprezentować.

➡️ "Robot" działa na prostej zasadzie, kiedy prawy wąs (przymocowany do zderzaka) wyczuje przeszkodę - robot cofa się przy tym skręcając. Potem wraca do pętli głównej czyli jedzie aż do kolejnej przeszkody 🙂

[Robot co prawda nie wygląda estetycznie - złożony na płytce uniwersalnej - mnóstwo kabli, części "obudowy" poklejone taśmą izolacyjna lub klejem (poza mocowaniem przerobionych serw).]

Schemat, opis oraz program (napisany w bascomie) można zleźć na moim blogu, o tutaj.

Na końcu chciałbym podziękować za dobre rady - bez Was ten projekt by nie powstał 🙂

Robi3s.thumb.jpg.dae0e882a505e47c2a5e069dc8d8b0b0.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Pierwszy projekt udany 😃. Fakt na kolana nie powala wizualnie, ponieważ jest mało medialny, jak to mój promotor mawiał ... najważniejsze jest to, że działa, a przy okazji jest wstępem do czegoś poważniejszego. Tak dalej i czekam na kolejne projekty 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

To prawda - jest stanowczo mało medialny, nawet pokusiłbym się o stwierdzenie nie-medialny (albo nawet amedialny) 😃

Jednak prawda jest taka, że to był mój pierwszy projekt - i od razu na uC. Raczej za szybko na części nie pójdzie. Trochę nad nim siedziałem i uważam go za kamień milowy (dla mnie - rzecz jasna).

Pracuję już nad kolejnym projektem, sporo części już mam. Na dniach rozpocznę pracę nad prototypem płytki. Obiecuję poświęcić więcej sił nad estetyką. Prawdopodobnie zamiast drewna użyję pleksi.

Link do komentarza
Share on other sites

Najważniejsze że na uC i sam go zaprogramowałeś, o wiele lepsze rozwiązanie jak jeździdła oparte tylko o mostek. Wizualnie nie ma się co przejmować, ma działać 😃 i tyle ...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.