Skocz do zawartości

MiniConsole V2


Pomocna odpowiedź

Przed chwilą, pmochocki napisał:

Jak lutowałeś układy w obudowach QFN? 

Szablon zamówiony z PCB, pasta KOKI i hot air. W miejscach gdzie były wymagane poprawki lutownica z grotem 0.2mm oraz topnik w pisaku.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@MR1979 Widzę, że wczoraj obaj mieliśmy "dzień sapera". Też przeprowadzałem pierwsze uruchomienie płytki z elektroniką do mojego projektu i nawet działało. Miłe uczucie jak elektronika działa za pierwszym razem 🙂 Powodzenia w dalszych pracach, czekam na kolejne postępy.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Hej!

Dziś walka z dźwiękiem. Najpierw nie działał mi jeden kanał (jakoś uszkodziłem wzmacniacz przy montażu), później walczyłem z DAC przez DMA. Ostatecznie okazało się że DMA musi być inicjowane przed DACem, inaczej to nie zadziała. Niestety CubeMx uparł się i generuje kod odwrotnie.

Poniżej krótki filmik z testu:

 

Ekran na razie odłączyłem bo zawadza gdy się ciągle pracuje przy płytce. Głośniki tymczasowo przyklejone taśmą do płytki żeby nie latały 🙂

Ciekawe czy ktoś rozpozna co to za melodia 🙂

Z prac nad płytką to pozostało jeszcze:
- moduł WiFi
- przyciski

Pozdr,
Marek

Edytowano przez MR1979
Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, Zealota napisał:

Piękna robota. 

Jedynie jakie można mieć zastrzeżenia na tym etapie, to wydaje się, że na spodzie obudowy niepotrzebne "kanty", które prawdopodobnie będą przeszkadzały podczas trzymania.

Mam już w Fusion360 wersję obudowy z naniesionymi poprawkami 🙂 Są też nieznacznie zaokrąglone kanty 🙂

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, MR1979 napisał:

Bootloader z menu wyboru gier z karty

Ciekaw jestem jak to zrobisz 🙂 

11 godzin temu, MR1979 napisał:

Gry wg własnego pomysłu

Jaki masz na to pomysł? Edytor na PC generujący wsad na SD? Kiedyś zastanawiałem się jak można by zrobić coś takiego i na pewno hard coded nie jest dobrym pomysłem 😄 ale w końcu kiedyś pisane były gry w ROMach, które raczej nie powstały w wyspecjalizowanym kreatorze gier... nie wiem.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
1 godzinę temu, Gieneq napisał:

Ciekaw jestem jak to zrobisz 🙂 

Będzie na stałe wgrany mały programik (Bootloader). Jeżeli uruchomimy konsole tylko przyciskiem power to uruchomiona zostanie ostatnio wgrana aplikacja. Jeżeli konsolka zostanie uruchomiona z jednoczesnym wciśnięciem menu to pojawi się możliwość wyboru aplikacji z karty oraz konfiguracji konsolki. Wybrana aplikacja zostanie zapisana do flash uC i uruchomiona. Inna możliwością jest wgrywanie i uruchamianie aplikacji z pamięci RAM.

1 godzinę temu, Gieneq napisał:

Jaki masz na to pomysł? Edytor na PC generujący wsad na SD? Kiedyś zastanawiałem się jak można by zrobić coś takiego i na pewno hard coded nie jest dobrym pomysłem 😄 ale w końcu kiedyś pisane były gry w ROMach, które raczej nie powstały w wyspecjalizowanym kreatorze gier... nie wiem.

Opracuje szablon projektu aplikacji do CubeIDE gdzie wszystko będzie skonfigurowane i na tym będę bazował. Wcześniej muszę napisać biblioteki do poszczególnych komponentów konsolki.

Na karcie SD będą skomplikowane pliki HEX oraz pozostałe wymagane do działania aplikacji. Każda aplikacja będzie w osobnym folderze.

Edytowano przez MR1979
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.