Skocz do zawartości

[kupię] "Wyprawy w świat Elektroniki" tomy 1 i 2


Pomocna odpowiedź

Jestem zainteresowany zakupem książek pt: "Wyprawy w świat Elektroniki" autorstwa Piotra Góreckiego. Może u kogoś leżą nieużywane.

Mój dziewięciolatek lepiej współpracuje z książkami papierowymi. Chciałem spróbować go jeszcze raz zainteresować elektroniką. 

Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, Christophorus napisał:

Bez problemu można te pozycje jako nowe zakupić w znanym portalu aukcyjnym. Ceny też nie są wygórowane.

Dzięki, skorzystam jak tu nikt się nie zgłosi. A może ktoś akurat chce zrobić miejsce w biblioteczce na nowe pozycje, a stare chciałby przekazać w dobre ręce. 

Link do komentarza
Share on other sites

18 godzin temu, pmochocki napisał:

Mój dziewięciolatek lepiej współpracuje z książkami papierowymi.

Obawiam się, że te książki są za trudne. Są bardzo ciekawe, szczególnie 1, jest tam kilka sprytnie przemyślanych układów ale po kilku ćwiczeniach pojawiają się już dość skomplikowane. 

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
2 godziny temu, Gieneq napisał:

Obawiam się, że te książki są za trudne. Są bardzo ciekawe, szczególnie 1, jest tam kilka sprytnie przemyślanych układów ale po kilku ćwiczeniach pojawiają się już dość skomplikowane. 

I tak spróbuję. Pewnie zrobimy kilka pierwszych przykładów, a potem wrócimy do tematu z pół roku. Tak to trochę działa. 

@Gieneq masz może jakiś propozycje dla dzieci? 

Edytowano przez pmochocki
Link do komentarza
Share on other sites

@pmochocki w sumie sam nie wiem, dzieci nie mam więc nie będę się za mocno wypowiadał. Jak chodziłem do podstawówki to składałem kity, robiłem układy ze scalaków i to było całkiem ciekawe. Jak twój syn zna minecrafta, to możesz to jakoś połączyć z bramkami i układami 74xx.

Co do oślej łączki to treść jest podobna do serii artykułów z EDW "Praktyczny kurs elektroniki" tylko prostsze. Znajdziesz tam przerzutnik bistabilny i jakieś układziki na bramkach - coś podobnego do kursu TC Forbota. Ale im dalej tym robi się ciężej, nawet niedawno to czytałem to niespodobało mi się, że jest jakoś w środku 1 części układ z 2 tranzystorami, sprzężeniem zwrotnym i nie opisali tego jak to dokładnie działa. No właśnie nie wiem czy tłumaczenie co to sprzężenie zwrotne to dobry pomysł na start... jak przeczytałem te kursy to stwierdziłem, że one są za trudne dla początkujących i nie wiem jak ludzie się z tego uczyli 😄 możliwe że robiąc projekty bez wnikania w szczegóły.

Masz tam też na każdej stronie sporą dawkę ciekawostek o podzespołach i narzędziach - coś jak kurs elektroniki Forbota, np co to kondensator, jak jest zbudowany itp.

Może popatrz na materiał archiwalne EDW: https://edw.elportal.pl/podstawy-elektroniki/

i w googlu wpisz "EDW archiwum" i są tam jeszcze stare numery czasopism i może tam coś wyłowisz. Ewentualnie kurs microbia - przejrzyj projekty jakie tam są.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

22 godziny temu, pmochocki napisał:

masz może jakiś propozycje dla dzieci? 

Mając nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w domu wiem, że dzieci trzeba odpowiednio zachęcić do nauki. Wkuwanie zadań z książek bardzo szybko może je zniechęcić... Lepiej wymyśl co by zbudować i poszukaj podpowiedzi w Internecie 😉 To jest chyba najlepsze rozwiązanie tej kwestii... Dzieciaki dużo lepiej się uczą, gdy widzą zastosowanie dla swojej wiedzy, bo niestety, ale nasz system edukacji je przeciąża, przez co podświadomie skupiają się tylko na tym co może im się przydać.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
39 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

Lepiej wymyśl co by zbudować

Zrobilismy pułapkę na Mikołaja:

 

39 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

Wkuwanie zadań z książek bardzo szybko może je zniechęcić...

Nie o to mi tu chodziło. Książkę można przewertować, znaleźć w niej coś ciekawego, zaznaczyć coś mazakiem. 

Wystarczy tylko przełamać pierwsze trudności. W Scratchu syn już popłynął. Sam wymyśla co chce zrobić i tylko potrzebuję czasem pomocy przy debugu... 

PS: Może elektronika zaczeka rok czy dwa. Ostatnio wciągnął się w obróbkę audio (Audacity) I zaczął interesować się też video (Kdenlive). Wiadomo przecież kiedyś będzie YouTuberem... 

Edytowano przez pmochocki
Link do komentarza
Share on other sites

22 minuty temu, pmochocki napisał:

Może elektronika zaczeka rok czy dwa. Ostatnio wciągnął się w obróbkę audio (Audacity) I zaczął interesować się też video (Kdenlive). Wiadomo przecież kiedyś będzie YouTuberem... 

Haha 😛 Do Video polecam Davinci Resolve, jeszcze nigdy mnie nie zawiodło 😉 

Osobiście zastanawiam się teraz nad jakąś ukośnicą do metalu, by się przebranżowić... Ale to już kwestia na osobny wątek...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.