Skocz do zawartości

Programator USB AVR ISP II STK500 STK500v2


Siena

Pomocna odpowiedź

witam zakupiłem taki programator i mimo zapewnień sprzedawcy nie jestem wstanie zainstalować poprawnie sterowników na win7 64

Windows 7 32-bit i 64-bit (tryb HID, tylko avrdude, WinAVR)

podczas instalowania sterowników

(tych http://www.microsense.pl/allegro/USB_AVR_ISP_II/drivers/USB_AVR_ISP_II_Drivers.zip )

wywala mi błąd:

napisałem już do sprzedawcy na allegro

ale liczę na waszą pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Domyślam się, że jest to programator AVRProg USB v2.

Zgodnie z zaleceniem w komunikacie ściągnij nowe drivery ze strony ANDiTECH

mnie to pomogło, ale nie używałem go pod w7 64-bit.

Spróbuj driverów pod Viste, lub ustaw kompatybilność z którąś z wcześniejszych wersji okienek.

Link do komentarza
Share on other sites

Spróbuj pobrać najnowsze sterowniki z tej strony:

http://www.obdev.at/products/vusb/avrdoper.html

W paczce zip jest driver *.inf dla Visty/Win7.

wyskakuje błąd że to nie na 64bitowe

strona http://www.anditech.com/ na razie chyba nie działa

PS.Mam jeszcze Ubuntu, nie będzie większym problemem instalacja tego na Linuxie?

edit Już się wyjaśniło

oto odpowiedz sprzedawcy:

informujemy Pana, że ten model programatora ma emulowaną obsługę USB i nie pracuje pod Windowsem 7 64-bit w trybie COM (co było napisane w aukcji). Pracuje tylko w trybie HID (założona czarna zworka J2) nie wymagającym instalowania sterowników. Możliwa obsługa tylko za pomocą avrdude (+ nakładka avrdude-GUI (1.05)) i za jego pomocą w Bascom i AVRStudio jako programator zewnętrzny.

error2.thumb.jpg.bd0a5309f7b92c7f5054c00124787ed2.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

"Przed przystąpieniem do instalacji sterownika należy zrestartować komputer i w trakcie ładowania systemu nacisnąć F8, aby wejść do menu wyboru trybu startowania windows 7. Należy wybrać opcje, która umożliwia instalowanie sterowników bez podpisów cyfrowych (u mnie ostatnia na liście). Po poprawnym wgraniu firmwareu do programatora podłączamy go do maszyny z windowsem 7 x64 i oczekujemy na komunikat, że urządzenie nie zostało zidentyfikowane. Włączamy menadżera urządzeń, klikamy prawym przyciskiem na niezidentyfikowane urządzenie "usbasp" i wybieramy opcję aktualizacji sterownika (Update driver software). Wybieramy opcję instalacji sterownika z dysku i wskazujemy na lokalizację sterownika na hd. Po paru chwilach nasz usbasp jest gotowy do użytku."

Źródło: Klik

[ Dodano: 07 Cze 10 10:06 ]

Mnie to pomogło mam nadzieje że Tobie również pomoże.

Link do komentarza
Share on other sites

Mnie to pomogło mam nadzieje że Tobie również pomoże.

niestety cały czas ten sam błąd z postu 1

ech chyba po prostu zainstaluje sobie równolegle windowsa xp

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli masz sterowniki do Visty x64 to na Windowsie 7 x64 też działają. Twierdze tak gdyż tez mam ten programator i Win7 x64. Wystarczy zrobić tak:

1. Podczas ładowania systemu wcisnąć F8 aby wejść do menu wyboru trybu systemu,

2. Z listy wybrać "wyłącz wymuszenie podpisów sterowników",

3. Podłączyć programator,

4. Po pojawieniu się komunikatu o niezidentyfikowaniu urządzenia wejść w Menadżer Urządzeń,

5. Wybieramy instalacje sterownika z dysku i wskazujemy na sterowniki Vista x64 ("Przeszukaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika" -> "Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzenie na moim komputerze" -> "Pokaz wszystkie" -> "Z dysku..." i wskazać konkretny plik),
6. Od tej chwili AVR studio i inne programy wykrywają nasz programator.

PS. Za każdym razem gdy chcesz programować uruchamiasz Windowsa z trybem bez podpisu cyfrowego. Programator będzie wykrywany przez windowa jako Virtual Communications PORT.

Link do komentarza
Share on other sites

Robię tak - wykrywa jako Virtual Communications PORT ale jest z wykrzyknikiem i program nie wykrywa tego programatora 😕

Jest w wykrzyknikiem ponieważ sterownik nie posiada podpisu cyfrowego i jestem prawie pewien ze nie włączasz za każdym razem trybu w Windowsie bez podpisu cyfrowego (jak napisałem wyżej w PS). Niewierze ze nie działa Tobie ten sposób bo wiem na czym pracuje i jak to uruchomiłem

Link do komentarza
Share on other sites

to nie wiem...

Win7 robi mi niespodzianki. Zainstalowałem borland C++ i ten feralny system blokuje programowi zapisywanie/nadpisywanie własnych plików i nie mogę uruchomić żadnego swojego programu.... System porobił "kłódki na każdym moim projekcie.. śmiech, zamiast ułatwiać pracę - Microsoft mi ją uniemożliwił 😕

Wyłączyłem UAC i system poukrywał projekty z kłódkami śmiech!

PS A u Ciebie jest "wykrzyknik" i działa, czy bez wykrzyknika?

Uruchamiałem w trybie bez podpisu sterów i nie widziałem żadnej różnicy.

Mam Win7 Pro 32bit oryginalny! - pisałem do gości z Microsoftu to przekierowują mnie od jednego do drugiego heh

Miałem problem również z AVRStudio- nie mógł wygenerować pliku makefile - (przez system win7 😕) - po zmianie zapisu na inny dysk niż systemowy zaczął działać... Jednak nie jest to rozwiązanie bo jeden dysk jest ograniczony ech ech

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli mam być szczery to wygląda mi to porostu na "bajzel" w systemie 😉 Proponuje format c: i reinstalacje systemu 😋 Też używam C++ Builder'a i nie mam opisanych przez ciebie problemów. W trybie bez podpisu cyfrowego jest bez wykrzyknika, w normalnym trybie jest z wykrzyknik i nie działa. Mój Windows to też wersja pro tyle ze x64 i również jest oryginalna. Programatora używam na AVR Studio v4.18.692 a wcześniej używałem Programmer's Notepad z WinAVR-20100110.

Tak na marginesie, uważam że jest to jedyny system który się udał Microsoft'owi 😉

Edit:

Na którym porcie COM masz zainstalowany ten programator? Zalecane jest od 1 do 4.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.