Skocz do zawartości

Pcb/i2c/onewire/ problem z zawieszaniem sie Arduino pro mini


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

@ethanak ma pewnie na myśli to że multimetr ma wysoką impedancję wejściową przez co mierzy również zakłócenia, dołączenie rezystora o mniejszej wartości pomiędzy punktami pomiarowymi obniża te impedancję i wynik jest bardziej wiarygodny. Ja zaś uważam że masz upływności pomiędzy ścieżkami, ale zadziwia mnie że tak małe wartości tych prądów mają aż taki wpływ na działanie całości

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

14 minut temu, _LM_ napisał:

multimetr ma wysoką impedancję wejściową przez co mierzy również zakłócenia

Dokładnie tak

15 minut temu, _LM_ napisał:

zadziwia mnie że tak małe wartości tych prądów mają aż taki wpływ na działanie całości

Przechodziłem przez to niedawno (nawet pisałem o tym w innym wątku).

Płytka działała bezawaryjnie, potem pojawiły się jakieś dziwactwa a w końcu okazało się, że jeden z padów jest praktycznie zwarty do masy. Podejrzewałem na początku ESP-ka, ale po wylutowaniu okazało się że działa bez zarzutu... niestety, płytka nie przeżyła zabawy z hotairem więc nie mogłem sprawdzić co się stało.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No ja wczoraj bylem w szoku poprostu...jak jedno dziala to drugie nie i na odwrot...z tym ze masa2 (i2c) nie moze byc podlaczona bo wtedy mam zasilanie rtc, ale ardu sie wiesza...bez niej rtc startuje jako pasozyt😉 i odwrotnie...jak ds18b20 ma polaczenie z masa1 to trup...masa2 moze byc podlaczona i nie przeszkadza..zaraz sprawdze z rezystorem

Link do komentarza
Share on other sites

35 minut temu, farmaceuta napisał:

..jaki z tego moral plynie??

Jak jaki? Nominalna impedancja multimetru to około 10MΩ, obniżyłeś ją do 6k a napięcia się nie zmieniły więc coś ładnie tam przewodzi. Teraz możesz wyjmować po kolei swoje zabawki z podstawek, albo brute - force 😉 wyjmij wszystko podłącz tam jakieś solidne źródło prądu, zobaczysz w którym miejscu zacznie się gotować 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
16 minut temu, _LM_ napisał:

obniżyłeś ją do 6k a napięcia się nie zmieniły więc coś ładnie tam przewodzi.

Wybacz...zle sie wyrazilem...mowiac ze mam to samo mialem na mysli ze napiecia na obu obwodach spadly i sa takie same czyli 0.04v...

O ile dobrze licze to przez rezystor plynie 0.8mA...

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
23 minuty temu, _LM_ napisał:

Tak od czapy zapytam, czy jak drukowałeś płytkę, to nie zrobiłeś czasem odbicia lustrzanego?

Nie nie...to jest dolna warstwa wiec idzie bez odbicia..

 

22 minuty temu, ethanak napisał:

0.8 mA to o 0.8 mA za dużo

O ile dobrze policzylem...zasilanie 5.25v, rezystor ~6.5k, napiecie z rezystorem rownolegle 0.04v...

No a jak bym poczestowal to jakims mocniejszym pradem? W sensie miedzy +/-

Ja juz generalnie mam gleboko w dy...ta plytke..juz bym jej nie zaufal😉 ale dobrze by bylo wiedziec co jest przyczyna zeby na przyszlosc bylo dobrze, bo nie ukrywam ze pare godzin mi calosc zjadla...

Edytowano przez farmaceuta
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, ethanak napisał:

A jak robiłeś płytkę (czyli co zrobiłeś po wytrawieniu)?

No musialem jakos usunac tusz wiec to co pod reka...a akurat pod reka byla taka myjka z nierdzewki do naczyn...taka siateczka, kazdy wie😉 no i pod goraca woda ztarlem...ale pod lampa nic nie bylo widac..zadnych pylow, zadziorow etc..

Link do komentarza
Share on other sites

No to pewnie zostały jakieś drobiazgi miedzi, a po potraktowaniu topnikiem zaczęły sobie przewodzić.

Ja do usuwania tonera używam jakiegoś patentowanego rozpuszczalnika (tylko muszę uważać, bo ostatnio chciał mi spodnie rozpuścić, różowy jest ładny ale wolałem granatowe), potem papier ścierny i znów przemycie (denaturat). Bez denaturatu mogą być cyrki.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, ethanak napisał:

a po potraktowaniu topnikiem zaczęły sobie przewodzić.

Ja akurat uzywam kwasu do lutowania..zadnych kalafonii, past itp..

 

3 minuty temu, ethanak napisał:

Ja do usuwania tonera używam jakiegoś patentowanego rozpuszczalnika

No jakies cos tam mam, ale szczerze nie chcialo mi sie chodzic i szukac..😉

 

4 minuty temu, ethanak napisał:

Bez denaturatu mogą być cyrki.

W jakim sensie??

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.