Skocz do zawartości

Pcb/i2c/onewire/ problem z zawieszaniem sie Arduino pro mini


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

Z tym kwasem to ja znam lepszy przykład. W lapku padła mi kiedyś bateria od biosu więc wiadomo trzeba wymienić. Dojście akurat było dobre bo wystarczyło dokręcić kilka śrubek. Bateryjka chyba była standardowa cr2032 ale z konektorem (blaszki zgrzewana). Na necie ceny było po 30-40zł a , że było okres przed świętami to czas dostawy wiadomo. Na miejscu kupić tego nie mogłem wiec pomyślałem , że zapytam u zegarmistrza. Powiedziałem jaka sprawa o on na to, że może mi to polutować. Uprzedził mnie , że potrzebne będą max 3 próby ale i tak zapłacę taniej (w sumie jakieś 18zł) a napięcie na baterii spadnie nieznacznie. Pierwszą baterię przegrzał ale druga już była ok. Więcej już tej baterii nie wymieniałem. A zegarmistrz użył kwasu 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

No i tak...z nudy jeszcze wzialem taki maly srubokret przejechalem kawaleczek pierwszy z brzegu (miedzy masa a vcc) i zrobilem pomiar...napiecie zero...hmm, no to wpialem rtc i o dziwo dziala...onewire tez...🤔 Moze faktycznie ten kwas robi na zlosc...

I tak powstanie nowa wersja bo kilka rzeczy tu spapralem...i pytanie, na co zwracac uwage podczas projektowania sciezek? Rozumiem ze i2c/1wire/spi to taki priorytet i powinny byc mozliwie jak najkrotsze, bez zworek i w miare bez motania...oczywiscie wszystkie rady odnosnie topnika, czyscikow etc biore sobie na powaznie do serca...😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeszcze co do nRF-a:

Ja lutuję mały kondensatorek 100 nF bezpośrednio na płytce (może być SMD, idealnie się tam mieści) do pinów zasilania. Oddzielny stabilizator to jak widzę masz, całkiem dobry pomysł. No i elektrolit jak najbliżej układu.

Dodatkowo pamiętaj, że jeśli to model bez anteny zewnętrznej to pod antenką lepiej żeby nic nie było (najlepiej wystawić ja poza płytkę jeśli jest taka możliwość), a już na pewno nie może być rozlanej masy.

Co do 1wire zgadzam się z kol. @_LM_ - jaki jest sens skracania połączeń na PCB jeśli za chwilę masz pięć metrów przewodu telefonicznego ślicznie dopasowanego zakrętami do ścian i framug 🙂

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ethanak napisał:

1wire zgadzam się z kol. @_LM_ jaki jest sens skracania połączeń na PCB jeśli za chwilę masz pięć metrów przewodu telefonicznego ślicznie dopasowanego zakrętami do ścian i framug 🙂

 

Zgadza sie...chodzilo mi bardziej o poprawnosc na pcb, gdzie bedzie jakies zasilanie, jakies inne sygnaly, napiecia etc..

 

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Oddzielny stabilizator to jak widzę masz, całkiem dobry pomysł. No i elektrolit jak najbliżej ukladu

Tak..bedzie mial swoj stabilizator i elektrolit przed i po, wiec powinno byc ok..

 

2 godziny temu, _LM_ napisał:

A i popraw też schemat bo ten co masz fatalnie się rozczytuje@Krawi92

To pierwszy taki duzy byl, wiec oko przymkniemy😉

Moze cos zaczne dzis dzialac pomalu...jak cos jeszcze komus do glowy przyjdzie to chetnie poslucham..dziekuje bardzo panowie za pomoc i wszelkie sugestie😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobie sobie sam topnik wedlug sugesti kolegi @ethanak (kalafonia/alkohol) bo mam juz wszystko w domu...takie pytanie, smarowac tylko pola lutownicze czy cala plytke? bo widze ze niektorzy smaruja calosc, bo podobno po odparowaniu bimbru zostaje powloka ktora swietnie zabezpiecza sciezki...jak radzicie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.