Skocz do zawartości

Pcb/i2c/onewire/ problem z zawieszaniem sie Arduino pro mini


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

5 minut temu, _LM_ napisał:

Przecież jasno napisałeś że po usunięciu podstawek zaczyna działać

Podstawek nie ruszam wogole...chodzilo o wyjecie Arduino z pcb😉

 

7 minut temu, _LM_ napisał:

podłącz multimetr do ardu i zrób pomiar napięcia jak najbliżej mikrokontrolera

Napiecie takie jakie na wejsciu to i na wyjsciu...zadnych spadkow..5v.

 

8 minut temu, _LM_ napisał:

Może świadczyć o uruchamianiu układ BOD, na jakie napięcie jest ustawiony tenże?

A tego to juz nie wiem...oryginalne ustawienie z bootloadera z Ide...

O krzywe ustawienie Ardu, chodzilo mi o to ze jak przekrzywie (gnd nie styka) to przekazniki zaczynaja dzialac...

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, _LM_ napisał:

te lutowania tutaj to takie mają być?

Tak...akurat przekaznikow nie sprawdzilem i okazalo sie ze footprint mial odwrocone zasilanie...😔 Ale jak widac nie bylo wiele przerobek...problemem jest ta miedz ktora podkreslilem powyzej...to juz pewne..moglbym podrapac w kolo, ale chce sie przyjrzec czy faktycznie cos tam nie zostalo i nie robi mikro zwarcia...

Link do komentarza
Share on other sites

Ten NRF też jest umieszczony i uruchomiony? Wiesz że potrzebuje on stabilnego i dosyć mocnego zasilania zwłaszcza w impulsie. 

3 minuty temu, farmaceuta napisał:

ale chce sie przyjrzec czy faktycznie cos tam nie zostalo i nie robi mikro zwarcia...

Ja bym to sprawdził multimetrem z piszczkiem, albo jak nie masz to zwykłą bateryjką z LED - em. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 minutę temu, _LM_ napisał:

Ten NRF też jest umieszczony i uruchomiony? Wiesz że potrzebuje on stabilnego i dosyć mocnego zasilania zwłaszcza w impulsie. 

Akurat do niego nie doszedlem...ruszylem od rtc, pojawily sie problemy i nawet za nrf'a sie nie bralem...i wiem ze ten galgan potrzebuje porzadnie filtrowanego zasilania😉 juz sie zdazylem przekonac...

 

2 minuty temu, _LM_ napisał:

Ja bym to sprawdził multimetrem z piszczkiem, albo jak nie masz to zwykłą bateryjką z LED - em. 

Wlasnie tak sprawdzalem..miernikiem na zwarcie, ale bez piszczyka bo akurat tam mi bateria padla...no ale miernik nic nie wykazuje..hmmmm ciekawy ten problem jest...🤔

Link do komentarza
Share on other sites

Problem dotyczy juz "czystej" plytki po wpieciu Arduino..bledow w kodzie nie ma, zimnych lutow brak(ktore i tak by nic nie robily w tym przypadku)...jutro wezme tel od siostry bo aparat ma zblizenie jak mikroskop i przepatrze ten obszar..🙃

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz to juz nikt mi nie uwierzy...sprawdzalem one wire i co sie okazalo?? Nie dziala...ale!! Jesli odlutuje zworke od masy (innego obszaru) to zaczyna dzialac...malo tego obszar ktory zawiesza i2c moze byc podlaczony do GND i w zupelnosci nie przeszkadza to komunikacji onewire......niepojete..

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, pmochocki napisał:

Patrzę na schemat. Te 3 piny GND są ze sobą zwarte na płytce Arduino? Dwa z nich wiszą? Tak ma być? 

Tak jak kolega @ethanak prawi..masy sa polaczone na Arduino, ale i tak dla pewnosci obecnie sa podlutowane wszystkie trzy piny do GND...szkoda oczu na patrzenie, mniej wiecej jest ok...utrafilem poprostu ze zle prowadzona masa😁

Jeszcze potestuje..moze zrobie wiecej zworek miedzy tymi obszarami..? A jak nie zadziala to wiem co pomoze..noz do tapet, odseparuje wszystko od poligonu, objade kablem piny GND i bedzie dzialac..🙃

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Nie przyszlo mi jedno do glowy ..zmierzyc napiecia kiedy nie ma zworek miedzy masami...i jak widac jak zasilam z usb to miedzy masa 1 i masami 2/3 mam jakies lewe napiecie (te obszary mas nie sa polaczone z niczym)...te czarne to zworki ktore sa obecnie nie podlaczone...napiecia i polaryzacja jak na fotce...dodam ze plytka pusta..(tylko konektory pod moduly)...czy to jednak swiadczy o zwarciu??

Dodam ze napiecie zasilania wynosi ~5.25v mierzone na pcb, gdzie jest +/-

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.