Skocz do zawartości

Zakup Arduino UNO


Schiron

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim nie wiem do końca czy dobra kategoria więc z góry przepraszam jeśli nie 😇 A więc szybko o mnie i wracamy do tematu z wykształcenia jestem elektrykiem i od niedawna pracuje w sporej firmie jako automatyk na utrzymaniu ruchu i wciągnął mnie świat elektroniki. Obecnie robię sobie kurs elektroniki i już planuje zakup kursu Arduino i teraz moje pytanie czy poradzę sobie z programowaniem nawet gdy nigdy nie miałem z tym styczność  i jestem całkowicie zielony ? 😆 Planuje zakup kursu jak w linku https://botland.com.pl/zestawy-i-kursy-forbot/12642-zestaw-forbot-do-kursu-arduino-min-z-mikrokontrolerem-plytka-stykowa-materialy-edukacyjne-5903351242899.html i ciekawi mnie czy jest tam to jakoś tak fajnie opisane wszystko, jak np. w książce do kursu elektroniki. Chodzi mi  dokładnie o to co jest co i do czego służy w pisaniu kodów, komendy itd. 

Link do komentarza
Share on other sites

19 godzin temu, Schiron napisał:

 i teraz moje pytanie czy poradzę sobie z programowaniem nawet gdy nigdy nie miałem z tym styczność  i jestem całkowicie zielony ? 😆 

A czy znasz choc jedna osobe na swiecie ktora sie urodzila i juz wszystko umiala??😉..no pewnie ze sobie poradzisz, powolutku wszystkiego sie nauczysz..

 

19 godzin temu, Schiron napisał:

 i ciekawi mnie czy jest tam to jakoś tak fajnie opisane wszystko, jak np. w książce do kursu elektroniki. Chodzi mi  dokładnie o to co jest co i do czego służy w pisaniu kodów, komendy itd. 

Informacji jest cale mnostwo od totalnych podstaw do tych zaawansowanych spraw...nie martw sie..tego akurat Ci nie braknie, ewentualnie czasu na przeczytanie tego wszystkiego😉

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zestaw myślę że dobry a co do nauki to polecam ten poradnik:

https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-podstawy-programowania-spis-tresci-kursu-id5290

Powoli wszystkiego się nauczysz, a co najlepsze, gdy ogarniesz C, będzie Ci łatwiej dalej

uczyć się programowania, więc i np. nauki Pythona do Raspberry 😉.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

3 godziny temu, farmaceuta napisał:

A czy znasz choc jedna osobe na swiecie ktora sie urodzila i juz wszystko umiala??😉..no pewnie ze sobie poradzisz, powolutku wszystkiego sie nauczysz..

 

 

Wiem wiem rozumiem mam nadzieję że się wkręcę 😄

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli nigdy nie programowałeś, co trochę dziwi jeżeli jesteś automatykiem, to początki mogą być trudne, ale każdy tak ma.

Jeżeli chodzi o zestaw, lepiej wybrać sobie oryginalny, bo unika się wielu niespodzianek, częstych w Chińczykach.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jakbym miał teraz startować to z stm32 i żadne tam arduino a dobry kurs C pod te układy. Lub skupić się na plc 

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

19 godzin temu, BlackJack napisał:

Jeżeli nigdy nie programowałeś, co trochę dziwi jeżeli jesteś automatykiem, to początki mogą być trudne, ale każdy tak ma.

Pracuje od niedawna jako automatyk, a z wykształcenia jestem elektrykiem więc zagadnienie takie strikte elektryczne czy elektroniczne nie są mi obce. Moja praca nie polega na programowaniu tylko na ustawianie parametrów, usuwaniu awarii w maszynach produkcyjnych przemysłu spożywczego itd. No i dlatego cały czas chce tez poszerzać swoją wiedzę, dlatego padło na Arduino 😄

 

19 godzin temu, BlackJack napisał:

Jeżeli chodzi o zestaw, lepiej wybrać sobie oryginalny, bo unika się wielu niespodzianek, częstych w Chińczykach.

Mam w planach zakup tylko oryginalny zestaw

Link do komentarza
Share on other sites

32 minuty temu, Schiron napisał:

Mam w planach zakup tylko oryginalny zestaw

Klony tez mozna smialo brac...ja na jakies 10 sztuk nigdy nie mialem problemu...poza tymi ktore stworzylem sam😉 trzeba tez brac pod uwage ze do drobnych zabawek/sterownikow to ciezko bedzie pchac co chwile plytke za poltora stowy...

Link do komentarza
Share on other sites

- po zakupie arduino Uno bym od razu zakupił esp8266  oraz esp32 z kamerą.

- z esp8266 to bym kupił esp01S z flashem 4MB łączówka do programowania esp01s oraz  nodeMCU v 3.0 30 pin bo ma usb.

- to moje trzy grosze do tematu.

- na marginesie nie mart się na zapas że esp01s i esp32 są na 3.3V, interfejsy są 5V tolerancyjne.

- ale to nie znaczy że te układy zasilamy z 5V !!!!

Edytowano przez 99teki
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

15 minut temu, 99teki napisał:

na marginesie nie mart się na zapas że esp01s i esp32 są na 3.3V, interfejsy są 5V tolerancyjne.

Tylko esp8266, 32 już nie 

Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, 99teki napisał:

sprawdzę.

Lepiej sprawdzaj przed dawaniem takich dobrych rad - w dokumentacji ESP32 jest wyraźnie czerwonymi literami zaznaczone, że NIE.

Zwróciłbyś koledze kasę jakby zjarał ESP-ka?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cytat

Pracuje od niedawna jako automatyk, a z wykształcenia jestem elektrykiem więc zagadnienie takie strikte elektryczne czy elektroniczne nie są mi obce. Moja praca nie polega na programowaniu tylko na ustawianie parametrów, usuwaniu awarii w maszynach produkcyjnych przemysłu spożywczego itd. No i dlatego cały czas chce tez poszerzać swoją wiedzę, dlatego padło na Arduino 

Nie martw się, ja jestem z zawodu projektantem mebli, elektrykiem z głupoty, pracuje jako AKPowiec, i programuje sterowniki przemysłowe, bo jakoś tak, to wyszło. Cóż nieznane są nasze drogi życiowe :).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.