Skocz do zawartości

Nazwy klawiszy klawiatura numeryczna


Krokietan

Pomocna odpowiedź

Udało mi się ostatnio połączyć dobrze klawiesze natomiast napotkałem kolejny problem jakim są nazwy klawiszy bądz odpowiednia biblioteka dlatego mam pytanie jak się nazywa odpowiednia biblioteka do numpada ponieważ jak przykładowo chce wcisnąć KP_PGDN to zamiast tego klawisza wciska mi shita oraz N jako ostatnią litere ma ktoś jakąś rozpiske może bo tak po necie szukając własnie są takie jak KP_PGDN ale to nie działą 

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, farmaceuta napisał:

A nie masz przypadkiem tablicy dwuwiarowej z wypisanymi klawiszami? (Zgaduje bo nie wiem jakiej biblioteki uzywasz)

masz jakąś biblioteke polecić wtedy bo ja już rady w nie daje tylko prosze nie biblioteki 4x3 tylko 1 klawisz 1 pin 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 minutę temu, Krokietan napisał:

masz jakąś biblioteke polecić wtedy bo ja już rady w nie daje tylko prosze nie biblioteki 4x3 tylko 1 klawisz 1 pin 

No to jak tak podpinasz to przeciez sam definiujesz jak dany klawisz/pin sie nazywa..

Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, farmaceuta napisał:

No to jak tak podpinasz to przeciez sam definiujesz jak dany klawisz/pin sie nazywa..

Tylko odpowiedniej biblioteki znaleźć na to nie moge bo wszystkie które znalazłem opierają się na matrycy 4x3 bądz 4x4 a jak we wcześniejszym moim zapytaniu pisałem to mimo ze dostałem odpowiedz dalej nie moge rozgryść o co chodzi w tej matrycy połączeń i jak ją wykonać i poszukuje biblioteki w której moge to zrobić

 

Link do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, farmaceuta napisał:

Jak mozesz nie rozumiec tej matrycy? Przeciez taki ladny rysunek miales tych polaczen...do czego wogole chcesz uzyc tej klawiatury?

No właśnie nie wiem co jest ze mną nie tak że tego nie potrafię zrozumieć a klawiatury tej chce użyć jako numpad tylko że nie mam problemu już ze złożeniem tego bo to już zrobiłem i działa tylko mam problem z zaprogramowaniem tego bo tak naprawdę to jest pierwszy mój program w arduino który staram się sam zrobić tylko że nie czaje tych bibliotek 

Link do komentarza
Share on other sites

Czyli chcesz uzywac normalnej klawiatury 4*4...no to albo obisz jak juz wczesniej powiedzialem i laczysz te klawisze w wiersze/rzedy albo nie uzywasz zadnej biblioteki i do kazdy guzik nazywasz jak chcesz i robisz dalej co chcesz...wklej kod ktorego uzywasz

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
#include <Keyboard.h>

#define KEY_RIGHT_ARROW_KEY 'KEY_RIGHT_ARROW'

#define KEY_RIGHT_ARROW A1

bool KEY_RIGHT_ARROWPressed = 0;

void setup() {
  Serial.begin(9600);

  pinMode(KEY_RIGHT_ARROW, INPUT_PULLUP);
}

void loop() {
  bool KEY_RIGHT_ARROWPressed = digitalRead(KEY_RIGHT_ARROW);

  if(!KEY_RIGHT_ARROWPressed){
    Keyboard.press(KEY_RIGHT_ARROW);
  }else{
    Keyboard.release(KEY_RIGHT_ARROW);
  }
  
 
  if(KEY_RIGHT_ARROWPressed){
    delay(10);
  }
} // 

Przykładowo żeby na pinie A1 był KEY_RIGHT_ARROW nazwy tych klawiszy mam z https://www.arduino.cc/reference/en/language/functions/usb/keyboard/keyboardmodifiers/ ale mimo iż dałem ten klawisz to na teście nic mi nie daje 

Edytowano przez Krokietan
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 20.02.2022 o 21:42, farmaceuta napisał:

A co ma dawac? Bo nie wiem co ta biblioteka robi..

jakikolwiek klawisz z klawiatury numerycznej bo nie moge sam czegoś takiego zrobić mimo że szukam i pisze 

Link do komentarza
Share on other sites

Może uściślij czy masz matryce przycisków 4x4/3x3/5x4/itd. czy faktycznie klawiaturę numeryczną na USB podłączoną przez jakiś shield/konwerter host USB. Bo kod masz powyżej pokazany do klawiatury komputerowej USB, a piszesz coś o 1 przycisk na 1 pin. A może wybebeszyłeś taką klawiaturkę USB i chcesz ją podłączyć inaczej z pominięciem USB?

Do matrycy odpowiednia jest biblioteka np. Keypad  @author Alexander Brevig gdzie definiujesz ile masz rzędów i kolumn, definiujesz piny gdzie podłączyłeś rzędy i kolumny, jakie znaki mają być generowane przy wykryciu wciśnięcia danego przycisku (przykład CustomKeypad).

Nie możesz robić tak, że myślisz o czymś intensywnie, wykonujesz jakieś czynności, sprawdzasz,  testujesz, a na forum dolatuje tylko ostatnia myśl z głowy "i właśnie jak to teraz zrobić", bo nikt nie ma szklanej kuli by wiedzieć o co Ci chodzi.

Przykład keypada:

/* @file CustomKeypad.pde
|| @version 1.0
|| @author Alexander Brevig
|| @contact alexanderbrevig@gmail.com
||
|| @description
|| | Demonstrates changing the keypad size and key values.
|| #
*/
#include <Keypad.h>

const byte ROWS = 4; //four rows
const byte COLS = 4; //four columns
//define the cymbols on the buttons of the keypads
char hexaKeys[ROWS][COLS] = {
  {'0','1','2','3'},
  {'4','5','6','7'},
  {'8','9','A','B'},
  {'C','D','E','F'}
};
byte rowPins[ROWS] = {3, 2, 1, 0}; //connect to the row pinouts of the keypad
byte colPins[COLS] = {7, 6, 5, 4}; //connect to the column pinouts of the keypad

//initialize an instance of class NewKeypad
Keypad customKeypad = Keypad( makeKeymap(hexaKeys), rowPins, colPins, ROWS, COLS); 

void setup(){
  Serial.begin(9600);
}
  
void loop(){
  char customKey = customKeypad.getKey();
  
  if (customKey){
    Serial.println(customKey);
  }
}

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Krokietan Co rozumiesz przez "dać klawisz z klawiatury numerycznej"? Wydłubać z klawiatury i położyć na talerzu? Oczywiście przejaskrawiam.

Masz klawiaturę numeryczną (jaką klawiaturę?) połączoną (w jaki sposób?) z mikro kontrolerem (jakim mikro kontrolerem?) na którym działa program (jaki program?).

Czy masz coś jeszcze do tego podłączone? Co to jest? Do czego ma służyć całość? Napisz dokładnie co chcesz zrobić, bo w podanym przez Ciebie kodzie nie widzę za grosz sensu.

Masz dwa możliwe przypadki:
          a) nic nie jest naciśnięte - jak wtedy zachowuje się program, a jak wg Ciebie ma się zachowywać. Jak ma się zachowywać to coś co jest połączone z mikro kontrolerem - oczywiście jeśli tam coś jest.
          b) nacisnąłeś jakiś klawisz - pytanie takie samo jak powyżej.

Nie rozumiem, jak nazwy klawiszy mogą być problemem, skoro to Ty nazywasz klawisze tak jak masz ochotę.  Domyślam się, że problem leży zupełnie gdzie indziej. Musisz go zdefiniować w sposób zrozumiały dla innych, by można było Ci pomóc.

Nie traktuj tego postu jako "czepianie się", ale ja naprawdę z twoich postów niewiele rozumiem. Masz w kodzie funkcję która ma udawać klawiaturę a podczepiasz ją pod piny.

PS: Widzę, że @kaczakat mnie uprzedził ale i tak wysyłam.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.