Skocz do zawartości

Wiertła do metalu


H1M4W4R1

Pomocna odpowiedź

I tak nic nie zastąpi wytaczadła x). akurat w pracy mam całkiem niezłe wiertła z wurtha, tylko cena dla amatora to tak fifty fifty 😛 co kto lubi

edit. uwaga, dobrymi narzędziami do aluminium można się nieźle pociąć 😛

 

Edytowano przez BananWszyscy
Link do komentarza
Share on other sites

30 minut temu, BananWszyscy napisał:

uwaga, dobrymi narzędziami do aluminium można się nieźle pociąć

wiertłami do PCB też 😄 

33 minuty temu, BananWszyscy napisał:

tylko cena dla amatora to tak fifty fifty

Wiesz... miałem tanie śrubokręty, kupiłem zestaw iFixIt i wiem, że na narzędziach się nie oszczędza 😛 Po prostu za jakość trzeba płacić. Gorzej, że w Polsce jest pełno "Januszy biznesu", którzy szmelc sprzedają z kilkuset-procentową marżą, a nawet podróbek się nie boją sprzedawać...

Poza tym znajomy zaoferował wspólne otworzenie warsztatu technicznego - on potrafi obsługiwać obrabiarki ręczne i mechanikę, ja umiem w elektronikę, komputery i sterowanie numeryczne, więc razem dobrze się uzupełniamy 😉 To pytanie było głównie od niego, by znaleźć dobre wiertła, bo niestety u nas na mieście sprzedają ciasto, a nie stal 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem okazję używać wierteł DeWalt Extreme, i polecam. Zdziwiłem się bardzo pozytywnie. Do wykręcenia miałem 8 urwanych śrub 12mm o twardości 10,9 i jedna sztuka bez problemu to ogarnęła. Tanie nie są ale robią robotę.

Kiedyś pracowałem w laboratorium gdzie badali różne rodzaje stali-miękkie, twarde, również szyny kolejowe, używali tam wierteł Bosch CYL-9 Multiconstruction do nawiercania prób. A były tego ilości hurtowe. To były wiertła, które wytrzymywały najdłużej i wszystkie inne były daleko w tyle. Również nie są tanie.

A do większych otworów polecam wiertła wielostopniowe. Przetestowałem różne, od tanich po koszmarnie drogie i o dziwo najlepiej wypadało z firmy erbauer z castoramy. Około 150-200 szt otworów w stali 5mm grubości dawało radę. Być może są lepsze ale to w zupełności wystarczało.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.