Skocz do zawartości

Karta Dźwiękowa do raspberry pi zero


Brendy

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Kopara mi opadła właśnie odpaliłem linijkę z głośnoscią jest różnica jakbyś mi o tym nie napisał to długo bym kopał zanim bym to znalazł o ile bym znalazł. Robiłem test zmiana norm ewidetnie dawała różnice. Na contrast nie bardzo pewnie to jeszcze kwestia zapoznania się z tym lepiej. 

Zrobiłem jak pisałeś na surowo ruszył mi proces łączenia audio+video to spróbowałem na pythona i działa dodaje z karty dźwięk i go ładnie łączy i wysyła do telegrama teraz chciałbym dodać go z mikrofonu.

Zrobiłem tak na szybko taką funkcję wiem że to nie wygląda dobrze, poczytałem trochę o fork,wait itp i z tym byłoby o wiele lepiej.

Czy pomógłbyś mi przy tej funcji, bo nie wiem jak nagrać dźwięk z mikrofonu i dodać korektę i potem wiadomo proces łączenia. Nie wiem jak zrobić nagranie zmiana na rec mi nie pomaga.

def Nagraj_Filmik():
   
        os.remove('vide.h264')
        os.remove('vide.mp4')
        os.remove('video.mp4')
        
        subprocess.call(['play', '-t', 'wav', 'test.wav','contrast','20', 'norm', '-10'])
        # Procedura Nagrywania Video
        camera.start_recording("vide.h264")
        sleep(5)
        camera.stop_recording()
        command = "MP4Box -add " + 'vide.h264' + " " + 'vide.mp4'
        print(command)
        call([command], shell=True)
        #Procedura Połączenia Audio + Video
        input_video = ffmpeg.input('vide.mp4')
        input_audio = ffmpeg.input('test.wav')
        ffmpeg.concat(input_video, input_audio, v=1, a=1).output('video.mp4').run()
        # Wysyłka do Telegram
        bot.sendVideo(chat_id, video = open('video.mp4', 'rb'))
        bot.sendMessage(chat_id, 'The motion sensor is triggered!')

EDIT.

Złożyłem wszystko i działa mam jeszcze problem tylko z zatrzymaniem procesu nagrywania dźwięku z mikrofonu nie wiem jak, próbowałem kill innych ale narazie bez efektu. Jutro spróbuję jeszcze dodać os.fork, waitpid, potestowałem i generalnie program działa. Robi zdjęcie nagrywa dźwięk, nagrywa filmiki łączy z dźwiękiem, zdjęcie i video na żądanie komendą z tel, nasłuch komunikacja głosowa w dwie strony wszystko oparte o Telegram.

subprocess.call(['rec', '-t', 'wav', 'test.wav','contrast','20', 'norm', '-10'])

 

Edytowano przez Brendy
Link do komentarza
Share on other sites

Witam testująć program zauważyłem, że po resecie systemu nie pamięta ustawienia nr karty/urządzenia za każdym razem gdy zrobię reset maliny muszę w kodzie zmieniać parametr plughw: raz na 1 i 0. Czy podpowie ktoś jak to ustawić na stałe żeby pamiętał?

['arecord', '-D' , 'plughw:1' , '-c1' , '-r' , '44100' , '-f' , 'S32_LE' , '-t' , 'wav' , '-V' , 'mono' , '-v' , 'nagraj.wav']

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.