Skocz do zawartości

Karta Dźwiękowa do raspberry pi zero


Brendy

Pomocna odpowiedź

Jutro wieczorem będę w domu to dopiero zrobię test.

Na początek ustawie autostart na 2 skrypty i zobaczę jak to będzie się zachowywało jak będzie źle, to wtedy będę próbował według twoich wskazówek.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli najpierw odpalisz skrypt ustawiający pin, a potem te dwa to nic złego nie powinno się stać (o ile telehram dopuści dwie instancje bota). W pliku service możesz ustawić że program A ma startować dopiero po programie B.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Też o tym myślałem czy telegram nie będzie robił konfliktu sprawdzimy to. 

Lepiej by było jakby odrazu uruchomił dwa programy nagrywał głos i obraz chyba że będzie kolizja.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To jeszcze prościej (bez inicjalizacji - uproszczony fragment z mojego kodu):

import RPi.GPIO as GPIO

pin=cośtam

try:
    GPIO.setmode(GPIO.BCM)
    GPIO.setwarnings(False)
    GPIO.setup(pin, GPIO.IN)
except:
    pass

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

ethanak Dziękuję za przykład używam tej deklaracji, ale nie wiedziałem, że tak można wystarczy zapisać na plik py i odpalić jako trzeci na autostart?

Jestem bardzo ciekaw dzisiaj wieczorem jak wrócę to będę sprawdzał i dam znać.

Byłoby super bo z bibliotekami telegrama nie musiałbym walczyć tylko to rozdzielić na 2 programy.

 

Link do komentarza
Share on other sites

58 minut temu, Brendy napisał:

wystarczy zapisać na plik py i odpalić jako trzeci na autostart

Nawet nie trzeba trzeciego - dajesz to w obu programach. setwarnings(False) jest po to żeby się nie pruł że inny program korzysta z tego pinu, a try/except to tak na wszelki wypadek.

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Oki to zacznę od tego działać.

A jeszcze inne pytanie jak kilka postów wcześniej pisałem, że komunikację z Telegramem nawiązałem dwie strony tylko zostało poskładanie tego w całość.

Zasada działania: czujnik wykrywa ruch nagrywa obraz i dźwięk, i dźwięk z mikrofonu z tego co patrzyłem nagrywany jest w formacie wav. a telegram pcha w MP3? I tu mogę mieć kolizję. 

W drugą stronę nie będzie problemu ponieważ jak mówię do telefonu to z czatu telegram wysyłam w formacie MP3 do malinki na głośnik, żeby ktoś kto stoi przy kamerze słyszał.

Link do komentarza
Share on other sites

19 minut temu, Brendy napisał:

dźwięk z mikrofonu z tego co patrzyłem nagrywany jest w formacie wav. a telegram pcha w MP3

Jaki jest problem w odpaleniu konwertera?

sudo apt install lame

Rozumiem że z odpaleniem lame z poziomu pythona przez subprocess nie będzie problemu?

22 minuty temu, Brendy napisał:

drugą stronę nie będzie problemu ponieważ jak mówię do telefonu to z czatu telegram wysyłam w formacie MP3 do malinki na głośnik

Rozumiem, ze masz taką malinkę co automagicznie przetwarza mp3 na pcm?

 

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, ethanak napisał:

Rozumiem że z odpaleniem lame z poziomu pythona przez subprocess nie będzie problemu?

Robię to pierwszy raz także nie wiem czy nie będzie problemu temat dla mnie nowy. Czyli nie będzie z tym problemu żeby go konwertowqc do MP3.

8 minut temu, ethanak napisał:

drugą stronę nie będzie problemu ponieważ jak mówię do telefonu to z czatu telegram wysyłam w formacie MP3 do malinki na głośnik

Źle napisałem obecnie z telegrama nagranie głosowe do maliny leci w MP3, ale czy przez głośnik tak przejdzie to nie wiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.