Skocz do zawartości

Karta Dźwiękowa do raspberry pi zero


Brendy

Pomocna odpowiedź

Wpisz w terminal (albo do przeglądarki) "man sox" - masz zapewnioną lekturę na cały wieczór do śniadania 🙂

BTW o parametrze -y do ffmpeg przez grzeczność nie wspomnę 😉

 

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jest różnica dałem z gnd przez 100k rezystor do pinu Gain, ale jeszcze muszę z tego głosu coś wyciągnąć trochę poczytałem o tym sox faktycznie ma możliwośći i teraz będzie bujana z dodaniem do kodu ale zostawię to na weekend 🤪

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Właśnie dopiero zacząłem na spokojnie czytać heh zamiast siedzieć nad morzem w taki upał mam 20km do morza😆 to mi zawróciłeś sox'em😁

Ok to biorę się za czytanie tych pojęć. Fajnie by było wyciągnąć głośniej działa fajnie tylko jeszcze za cicho.

Napisałem coś takiego:

Po wykryciu ruchu włącza się nasłuchiwanie i robi fotkę wysyła na tel za pomocą telegrama fotkę i nagranie głosowe, potem wciskam na Telegramie w apce mikrofon nagrywam i wysyłam wiadomośc, kiedy wiadomośc dotrze na głośnik i zostanie odsłuchana to automatycznie telegram odsyła /Nasluchuje i wtedy klikam /Nasluchuje i po drugiej stronie jak ktoś mówi to się nagrywa i wysyła i ja ponownie odp itp.

Mogę również na żądanie wysłać nasłuchuje lub /Zdjęcie to wtedy leci zdj i nagranie głosowe.

Jeszcze będzie dopisany tryb pomocy wtedy telegram odp co dana komenda wykonuje 

 

 

 

 

Screenshot_2022-08-04-23-07-15-685_org.telegram.messenger.jpg

Edytowano przez Brendy
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Haha ktoś tu odrabia lekcje na temat telegrama😁 a jeszcze kilkanaście postów temu nie znam telegrama😆

Polecam ją w domu na Telegramie wszystko mam na płytkach  Esp32 nawet jak mysz by się wyślizgnęła to powiadomienie albo temp czy odpytywanie układów bateryjnych po RF jaką mają baterie jest masa tego o różnym zastosowaniu😁

Ostatnio zrobilemtakie coś taki off topic

Jak pełna butla powiadomienie że pełna butla jak 50% gazu to powiadomienie

Jak koniec gazu to powiadomienie i jeszcze na głośnik w domu który też obsługuje różne zdarzenia zalaniu wody itp.

Nawet w samochodzie jak spadnie napięcie Aku to też wiem czy zima odpalę 😁😁😁 opartego lore która z 5km wysyła ale tak daleko auta nie parkuje🤪

 

 

Screenshot_2022-08-04-23-27-40-714_com.miui.home.jpg

Screenshot_2022-08-04-23-27-48-636_org.telegram.messenger.jpg

Edytowano przez Brendy
Link do komentarza
Share on other sites

16 minut temu, Brendy napisał:

Haha ktoś tu odrabia lekcje na temat telegrama😁 a jeszcze kilkanaście postów temu nie znam telegrama

Bo faktycznie nie znałem, a miałem do napisania jeden programik - uznałem, że to bardzo dobra okazja do zapoznania się 🙂 Tyle że mój program to raczej dialog, sam z siebie nie powinien nic wysyłać (chociaż to się akurat może zmienić, np. załączenie czujki ruchu w przedpokoju jeśli dom jest ustawiony na "wyjazd"). Żeby było ciekawiej: bot działa na Zero 2 W.

Link do komentarza
Share on other sites

A na przykład:

subprocess.call(['play', '-t', 'mp3', 'plik.mp3','contrast','20'])

Podobnie dla polecenia rec (nagrywanie).

Wypróbuj najpierw z palca z linii poleceń, tam masz przykłady w manie, a jak będzie ładnie działać to wrzucisz do subprocess.

A, i poczytaj więcej o tym subprocess, bo nie zawsze call jest optymalne (szczególnie przy przekazywaniu wyniku jednego programu na wejście drugiego).

BTW. teoretycznie -t mp3 nie jest potrzebny, ale nie zawsze sox rozpoznaje format.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.