Skocz do zawartości

Karta Dźwiękowa do raspberry pi zero


Brendy

Pomocna odpowiedź

Witam

Chciałbym do swojego projektu kamery dołożyć dźwięk i zrobić komunikacje w obie strony wykorzystując Telegram.

Jaką kartę dźwiękową polecacie do pi zero, żeby można było podłączyć mikrofon i głośnik.

Znalazłem takie coś chyba najtańsza opcja jeśli chodzi o gotową nakładkę.

https://botland.com.pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/18912-pimoroni-audio-dac-shim-wyjscie-liniowe-audio-i2s-0769894017074.html

Edytowano przez Brendy
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Program napisany Komunikacja w dwie strony zrobiona teraz jak ktoś zadzwoni do drzwi, a będę poza domem to będzie kamerowany na malinie i będę mógł z nim porozmawiać za pomocą bot telegram 😁😁😁

Zostało tylko poszukanie jakieś karty i finito.

 

Edytowano przez Brendy
Link do komentarza
Share on other sites

No to teraz albo znajdź jakąś kartę na usb (ostatnio kupiłem za 7 PLN na aledrogo bo mi do smarta zabrakło), albo po prostu podłącz wzmacniacz do wyjścia pwm (da się skonfigurować na pinach gpio) i dołącz jakiegoś paszczatego memsa z i2s jako mikrofon.

Możliwości masz mnóstwo...

Aha, używam czegoś takiego: https://botland.com.pl/przewody-microusb-20/8781-adapter-otg-microusb-usb-5904422312190.html

Dobry stosunek jakości do ceny 🙂

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

Akurat siedzę w knajpie bez kompa przed nosem - ale znajdź w ofercie Botlanda w dziale elektronika > audio > mikrofony najtańszego memsa, na stronie adafruit masz wszystko jak to skonfigurować.

Ten podlinkowany jest trochę drogi, ale ostatnio kupowałem w Kamami za jakieś 2/3 ceny z Botlandu. Sprawdza się z ESP32 i RPi (tylko nie z dwójką, bo tam jest jakiś porypany chip na którym nie działa mixer)

Link do komentarza
Share on other sites

Link do komentarza
Share on other sites

ethanak takie pytanie informacyjne.

Jeśli napisze dwa osobne programy jeden obsluga kamery i drugi obsługa nagrań głosowych i zadeklaruje w jednym i drugim pin z czujki ruchu i rozpocznie nagrywanie na pierwszym programie obrazu i nagrywanie na drugim programie dźwięku i ustawie autostart na dwa programy to takie coś też zadziała? Czy już przerost formy nad treścią?

 

Link do komentarza
Share on other sites

31 minut temu, Brendy napisał:

takie coś też zadziała?

Pewnie zadziała, ale niekoniecznie tak jakbyś chciał.

Możesz zrobić małą modyfikację: niech jakiś skrypcik ustawiony jako oneshot ustawi sobie pin jako wejście, a w obu tych programach tylko odczytujesz stan pinu bez ustawiania.

Ale lepiej by było, gdyby np. program po wykryciu ruchu zrobił sobie fork i w drugim tasku nagrał dźwięk.

Coś w stylu:

pid = os.fork()
if pid < 0:
  raise Exception('Za mało zasobów')
elif pid == 0:
  nagraj_dzwiek()
  exit(0)
# i dalej nagrywanie obrazu
  

Poczytaj właśnie o fork(), wait() i kill() - to taka najprostsza forma pisania programów na więcej niż jeden proces (nie mylić z wątkiem).

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Dzięki za wskazówki muszę poczytać o tym. Celem tego jest ponieważ telegram posiada błąd w starszej wersji biblioteki i nie mogłem tego odpalić żeby nagranie przekazywał w drugą stronę do maliny okazało się, że w nowszej wersji tego nie ma, ale to to inna biblioteka niż ta która obsługuje mi kamerę i wysyła filmik i tak sobie pomyślałem że najprościej to rozdzielić.

Edytowano przez Brendy
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.