Skocz do zawartości

Jaką dobrą lutownicę kupić?


Tom277

Pomocna odpowiedź

Cześć

Padła mi stacja lutownicza Quick 713 no i zmuszony jestem do kupna nowej, co możecie podpowiedzieć , polecić z własnego doświadczenia? Skłaniam się chyba raczej do kupna osobno lutownicy i hotair-a, dotychczas miałem trzy w jednym, czyli jeszcze rozlutownica (odsysacz) z której nie korzystałem, może nie umiałem, może ten konkretny jest/był kiepski. Tak czy siak zależy mi głownie na dobrej, naprawdę dobrej lutownicy i równie dobrym hotair. Sprzęt służy mi w pracy codziennie, nie do masowej produkcji, ale jest używany.

Wstępnie skłaniam się ku lutownicy CD-2BQF JBC TOOLS

(przykładowy link) https://www.tme.eu/pl/details/jbc-cd-2bqf/stacje-lutownicze/jbc-tools/cd-2bqf/

tylko, czy te 130 W to nie za dużo, nie przesadziłem?

Wydaje mi się, że jeśli moc jest dobrze dystrybuowana to taka moc powinna być ok. Zawsze wkurzało mnie, że dotychczasowy Quick tracił dynamikę przy większych polach lutowniczych a już pola masy i cyna bezołowiowa to była mordęga.

Dobrze myślę, że ten model będzie ok, trochę kosztuje więc nie chcę wtopić?

 

Co do hotair to kompletnie nie mam punktu zaczepienia. W stacji Quick 713 hot jest na grubym wężu gdzie wentylator jest w stacji. Trochę to uciążliwe w manewrowaniu, ale słyszałem opinie, że Quick ma dobre (najlepsze) hotair-y, prawda? Nie chcę kupować byle jakiego chińczyka, bo będę się z nim męczył, ale to nie jest też tak, że budżet mam bez ograniczeń 🙂 , jeśli kupię lutownicę JBC to już będzie dość sporo i nie zostanie za dużo na hot-a.

Podpowiedzcie coś proszę, z góry dzięki.     

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

"ile osób tyle opinii będzie" tak masz rację. 🙂

Budżet tak myślę max 5 tyś, ale na wszystko.

Chyba już wybrałem, zacząłem szukać opinii o Quick-u i faktycznie dużo osób chwali twierdząc, że jest super, tak więc:

*stacja to jbc-cd-2bqf

*hotair Quick-861DW

Lutownicy i hot-a używać będę średnio intensywnie.😉

Nie wiem tylko jeszcze jaki odsysacz, raczej nie starczy środków na coś lepszego. Kiedyś świetne były ZEL Electronic OD-25 ale obecnie to szmelc straszny, od razu się łamią.

 

Edytowano przez Tom277
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Tom277 napisał:

tylko, czy te 130 W to nie za dużo, nie przesadziłem?

Zdecydowanie nie, moja chińska 75W ma zdecydowanie za mało mocy jak ostatnio odlutowywałem złącze od akumulatora...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ok napiszę jakie wrażenia i czy podjąłem właściwą decyzję.

A tak przy okazji, rozebrałem swojego "starego" Quck-a 713 a tam siedzi sobie ATmega16 😁 . W ogóle strasznie, strasznie pogmatwana konstrukcja. Trzy przetwornice impulsowe, dwa transformatory "zwykłe" z blachami EI, wszystko upchane jak śledzie w puszce. Nie wiem, może się nie znam, ale dla mnie to jakiś dziwoląg. Spróbuję ją naprawić, może się uda, będę miał zapasową.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.