Skocz do zawartości

Arduino UNO, podłączenie z modułem esp 01


Burza22

Pomocna odpowiedź

Dzień Dobry ostatnio zakupiłem sobie moduł ESP 01 (link pod spodem), zrobiłem sobie prosty program taki jak w filmiku na dole. Schemat podłączenia początkowo był taki sam jak u pana na filmiku , komunikat został wysłany bez problemu . Następnie chciałem wykonać swój pierwszy serwer na który wysłał bym komunikat "HELLO WORLD" , schemat podłączenia delikatnie zmieniłem wykorzystałem w swoim konwerter poziomów logicznych  ponieważ chciałem bardziej zabezpieczyć swój układ. Natomiast po podłączeniu nadal wysyłany jest ten sam komunikat jak przedtem.Natomiast jest tu kolejny problem po wejściu na serial Port i wybraniu arduino COM 3 i wpisaniu komunikatu AT nic się nie dzieje natomiast widać iż ESP 01 działa i komunikacja jakaś tam jest (dioda niebieska miga). Czy czasami nie działanie komunikatów nie będzie problemem związanym z software? Dodam iż wgrywałem specjalną bibliotekę do obsługi ESP.( Screen pod spodem).

 

 

 

ELO.PNG

Zrzut ekranu (53).png

Link do komentarza
Share on other sites

@Burza22 witam na forum 🙂 Jeśli dobrze rozumiem to układ przestał działać po dodaniu konwerterów, tak? Wcześniej ten program działał poprawnie? Jeśli tak to daj znać co to za konwertery i jak je podłączyłeś. Bez tego będzie ciężko pomóc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Faktycznie ciekawostka - podobno w aktualnej dokumentacji Espressif'a jest max. 3,6V ale pierwsze wersje wspominały o tolerancji 5V i same układy podobno tyle wytrzymują. Jednak człowiek uczy się całe życie 🙂

Kilka linków znalezionych na szybko:

https://www.qworqs.com/2021/05/19/are-the-esp32-and-esp8266-5v-tolerant-yes-they-officially-are/

https://hackaday.com/2022/05/12/is-esp8266-5-v-tolerant-this-curve-tracer-says-yes/

https://hackaday.com/2016/07/28/ask-hackaday-is-the-esp8266-5v-tolerant/

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Elvis @ethanak strona 17 https://cdn-shop.adafruit.com/product-files/2471/0A-ESP8266__Datasheet__EN_v4.3.pdf ale że ludzie źle to interpretowali i zasilali espki z 5V to w nowszych wersjach dokumentacji zostało że max IO to 3.3V

Od siebie dodam że jak zasilisz esp z 5V to jako pierwszy pada moduł RF mikrokontroler nadal działa 

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Po dodaniu konwertera logicznego działało tak samo czyli wysłanie jakiegoś znaku zazwyczaj działało ale sam nie wiem czy ten moduł esp 01 jest zawsze taki ze czasami skompilowanie mimo resetu stanowi problem. No i ogolnie przeciez jak mam podłączony ten moduł  esp 01 do arduino to komunikaty AT powinny chyba działać w command window co nie?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Coś chyba musiałem pomieszac z połączeniem z konwerterem bo na stabilizatorze 3.3 V tak jak na filmiku działa dużo lepiej wysyłanie string  ,ale nadal mam ten problem ze komunikaty AT nic w konsoli nie reaguje na to

Edytowano przez Burza22
Link do komentarza
Share on other sites

Świeżo kupione  ESP-01 zwykle posiadają wgrane oprogramowanie do obsługi komend AT, ale jeśli ten moduł miał już wgrywany jakiś inny program, to software do obsługi AT został nadpisany i działać już nie będzie.

Edytowano przez jand
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A druga rzecz próbowałem teraz połączyć Uart z esp 01 i mam Uart który pracuje na 3V i ten esp 01 bezposrednio do niego wpialem , pobrałem najnowszy sterownik do tego uarta , pobrałem XTCOM_Utility i patrzyłem w menadżer urządzeń COM 5 wykryło więc dałem OPEN COM 5 W XTCOM to przeszło ale samo połączenie Connect już nie , diody RX TX migają tak jakby próbowało nawiązać się połączenie tak samo dioda na esp01 niebieska miga ale po kilku sekundach wyskakuje błąd że połączenie nie może być nawiązane.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.