Skocz do zawartości

Termometer z transmisja GPRS - Wybór podzespołów do konkrentego projektu


Spoke

Pomocna odpowiedź

3 minuty temu, farmaceuta napisał:

Dokładnie jak @_LM_ piszę..temat tylko na pozór łatwy...w rzeczywistości troszkę trzeba się będzie namęczyć z tym zapisem danych i ich wysyłaniem więc napewno w tydzień nie skończysz...bardziej się szykuj na miesiąc lub więcej 😜

Kompletnie na to nie liczę, im więcej się tu dowiaduje tym bardziej mnie to przeraża, widziałem gotowe takie urządzenia za ponad 600 zł z DS18B20 na stronie iPomiar i trochę żałuje, że tego nie kupiłem, bo trochę się zniechęciłem skomplikowaniem tego projektu. 

Link do komentarza
Share on other sites

40 minut temu, Spoke napisał:

im więcej się tu dowiaduje tym bardziej mnie to przeraża

Małymi krokami a do przodu, wpierw pomiar i zapis temperatury, potem komunikacja z modułem GSM potem wysyłka danych itd, to trochę jak klocki. 

Nikt się uczonym tutaj nie urodził, także dasz radę z pomocą forumowej społeczności 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Dziś mi przyszła lutownica i 3 ręka oraz akcesoria do lutowania

 

Teraz zamówiłem i czekam  na dostawę :

Płytka drukowana uniwersalna dwustronna 50x70mm - 2 szt

Kondensator ceramiczny 100nF/50V THT - 10szt.

Kondensator elektrolityczny 1000uF/25V 10x17mm 105C THT - 5szt.

Płytka prototypowa uniwersalna ProtoBoard - 572 pola - jednostronna - DFRobot FIT0099 - 2 szt.

Szczypce wygięte 125mm - Vorel 42304

Szczypce tnące boczne Yato YT-2081 - 115mm

Zestaw z modułem GPRS GSM SIM800L V2.0

Moduł z pamięcią EEPROM I2C 256Kbit (32kB) AT24C256 SMD

 

Muszę też zdecydować który czujnik użyje, najlepiej było by wykorzystać oba tzn. DS18b20 z sondą i MCP9808 ale jego mam bez sondy więc musiał bym go jakoś zabezpieczyć przed wodą/rosą - ma ktoś pomysł jak ?

Edytowano przez Spoke
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Ds18b20 ma mała dokładność w ujemnych temperaturach, a tam mogą być pomiary na poziomie -20C , natomiast jest wygodniejszy że względu na sondę. Na razie zrobię wersję z jednym Ds18b20 lub jednym Mcp9808. MCP nie ma sondy no i muszę go jakoś zabezpieczyć no I2C to aż 4 przewody i tylko 2-3 m transmisji, ale jest dokładniejszy. Myślałem zalać go żywica po dolutowaniu przewodów lub zamknąć w jakiejś sondzie. 

Edytowano przez Spoke
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Dlaczego na tym schemacie w tym tutarialu SIM800L V2 tutorial with arduino (Send SMS, Receive SMS, Make a call).

GND jest podłączone z 2 pinów z modułu GSM pod 2 różne piny na Arduino GND. Czy muszą być oba GND wyprowadzone z modułu GSM

i czy nie mogą być podłączone pod 1 pin GND w Arduino tylko pod 2 osobne ?

image.thumb.png.a8aab8d547b56f5e88f03c4d898f0752.png

 

Edytowano przez Spoke
Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, Spoke napisał:

i czy nie mogą być podłączone pod 1 pin GND w Arduino tylko pod 2 osobne ?

image.thumb.png.a8aab8d547b56f5e88f03c4d898f0752.png

 

Mogą być podłączone pod jeden pin GND w tym przypadku, a co do dwóch osobnych to sprawdź miernikiem czy na SIM te dwa GND są połączone, ale zapewne tak... są wyprowadzone osobno dla wygody gdybyś chciał zasilać moduł z jakiegoś zewnętrznego zasilania

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Miernik w trybie diody pokazuje 002 więc są połączone. Więc wystarczy jeden kabelek z jednego pinu GND z moduły GSM pod jeden pin GND na Arduino ?

Pojawił się też inny problem, chciałem całość zasilać PowerBankiem, ale jeśli moje urządzenie wprowadze w tryb uśpienia, żeby oszczędzać energię to powerbank też może zostać wprowadzony w stan uśpienia i nie będzie zasilania...  ?

PowerBank jaki posiadam 

image.thumb.png.7e1fb6e4492e8b0e72b69401d305518c.png

Dla pewności mogą połączyć piny GND przy module GSM jak w tym przykładzie https://panzpogodna.pl/sim-800l-dobry-modul-gsm/

Jeśli chodzi o starter SIM to chyba też, trzeba z poziomu smartfona wyłączyć w nim zapytanie o kod PIN.

Edytowano przez Spoke
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.