Skocz do zawartości

Wybór kamery USB do zdalnie sterowanego "robota"


Anonim

Pomocna odpowiedź

No to na kamerach monitoringowych zobaczysz różnicę w trudnych warunkach, tylko, że tu rozpiętość cenowa  jest sporo większa. Generalnie internetowe nie mają nawet podejścia do tych monitoringowych za 200, głównie z powodu multum opcji ustawień. Jak weźmiesz AHD 2Mpx za ok 300-400 z dobrym przetwornikiem i aktywnym podświetleniem, to w bezksiężycową noc będziesz zbierał szczękę z podłogi z wrażenia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, SOYER napisał:

w bezksiężycową noc będziesz zbierał szczękę z podłogi z wrażenia.

W takim razie dziękuję, że pokazałeś mi właściwą ścieżkę 😄

Ale tak w sumie się teraz zastanawiam, bo technologia tych kamer pod znakiem zapytania stawia wtedy możliwość ustawiania parametrów z poziomu kodu. Skoro potrzebny jest pośrednik w postaci grabbera to kamera może być sobie, a grabber sobie... Na razie brzmi to jak dużo proprietary protokołów.

Mam na myśli to, że docelowo chciałem, żeby kamery działały z płytkami typu (ale nie ograniczając się do) Raspberry.

Edytowano przez lyman-alpha
Link do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, lyman-alpha napisał:

Mam na myśli to, że docelowo chciałem, żeby kamery działały z płytkami typu (ale nie ograniczając się do) Raspberry.

Jeśli to będą kamery do monitoringu z Ethernetem to może nawet lepiej. Zepniesz kamerę z RPi po sieci i tyle. Zarówno obraz jak i sterowanie kamer załatwisz po sieci. Podczas studiów uczestniczyłem w projekcie, gdzie w taki sposób do komputera były podłączone kamery PTZ do monitoringu, jakość obrazu była świetna, a do tego było API producenta, które pozwalało na zmianę wszystkiego co możliwe. Korzystaliśmy wtedy z kamer firmy Axis, cena zabójcza, ale możliwości adekwatne. Tutaj masz informacje o API do tych kamer: https://www.axis.com/vapix-library/

Kilka lat temu takie kamery były nawet montowane na studenckich łazikach marsjańskich: https://www.axis.com/pl-pl/products/axis-m2014-e/support

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

3 minuty temu, Treker napisał:

Jeśli to będą kamery do monitoringu z Ethernetem to może nawet lepiej. Zepniesz kamerę z RPi po sieci i tyle.

Ojj, przy tak dużych kamerach i kablologii nie mam miejsca żeby jeszcze wsadzić switcha. 😕

Ale dzięki za sugestię!

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, lyman-alpha napisał:

Ojj, przy tak dużych kamerach i kablologii nie mam miejsca żeby jeszcze wsadzić switcha.

Nie potrzebujesz switcha. Do RPi możesz podłączyć się bezpośrednio RPi <-> Kamera. Są także kamery z WiFi.

Link do komentarza
Share on other sites

21 godzin temu, SOYER napisał:

Jak weźmiesz AHD 2Mpx za ok 300-400 z dobrym przetwornikiem i aktywnym podświetleniem, to w bezksiężycową noc będziesz zbierał szczękę z podłogi z wrażenia.

Tyle, że AHD to zdaje się technologia analogowa i kabel koncentryczny - zobacz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.