Skocz do zawartości

Elektroniczna waga napięcia/naciągu paska osi x i y


bar4yu

Pomocna odpowiedź

podczas niekończących się kalibracji obu moich drukarek Ender 3d wpadłem na pomysł by stworzyć elektroniczne wagi pomiaru wagi/naciągu paska zębatego. Nie zrobiłem tego, bo nie wiem jak za to się zabrać by weszło to w mechanizm i trzymało jednocześnie naciąg. A marzeniem byłoby by automatycznie regulowało to naciąg poczas pracy np. do wartości 1 czyli poprawnego naciągu albo jednoczesnego o tej samej wartości.

Link do komentarza
Share on other sites

@bar4yu witam na forum 🙂 Przedstawiłeś pomysł, ale nie zadałeś żadnego pytania, więc nie wiem czego oczekujesz - chcesz realizować ten pomysł, czy tylko dzielisz się ideą? Jeśli chodzi o realizację to szczerze mówiąc nie wiem czy w przypadku tego typu drukarek cokolwiek to da - praktycznie wszystkie drukarki mają raz założony pasek i wszystko działa. Nie trzeba się tym przejmować 🙂 Może u Ciebie problemem wcale nie są paski napędowe?

Link do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, bar4yu napisał:

Nie zrobiłem tego, bo nie wiem jak za to się zabrać by weszło to w mechanizm i trzymało jednocześnie naciąg.

Łożysko 608 2RS z czujnikiem Halla na sprężynie i jakaś Nema8 z kawałkiem śruby do naciągania typowego naciągacza. Podobnie jak niektórzy robią czujniki filamentu. Pasek przechodzi przez łożysko, które jest zamocowane na sprężynach do ramy drukarki, a czujnik Halla odpowiada za pomiar naciągu (przesuwa się w osi normalnej względem osi paska i jego uzębienia).

Zasada zbliżona do tego: https://github.com/drspangle/infidel-sensor

#Overengineered.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli pasek się luzuje to znaczy, że coś jest popsute i trzeba to naprawić, albo masz pasek produkcji pana Ju Nou Hu (nie wiem jak w Enderach, ale facet ma chyba kontrakt na dostarczanie pasków do Anet) i trzeba wymienić na jakiś porządny.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.