Skocz do zawartości

Jak się zaczęła wasza pasja do elektroniki?


ekolog

Pomocna odpowiedź

W moim przypadku nie wiem, czy można mówić o ,,zaczynaniu", bo moja pasja trwa dopiero od 3 lat i to z, można powiedzieć, przerwami. Ale elektroniką się zainteresowałem jakieś 3 lata temu (miałem 11 lat), jak w czasie pandemii rodzice postanowili zapisać mnie na jakieś zajęcia naukowe( online oczywiście). Ja wybrałem elektronikę i w czasie tygodniowych zajęć poznałem zupełne podstawy (bo czego można się nauczyć przez 5 dni 2 godzinnych zajęć?), ale też bardzo się elektroniką zafascynowałem. Następnie próbowałem sił z kursem wydanym przez EDW, ale nie dałem rady. Później rodzice, widząc, że się wkręciłem w elektronikę, zapisali mnie na kolejne zajęcia, tym razem już całoroczne. No więc przez ten rok (to był chyba 2020/2021, byłem w 7 klasie) chodziłem na te zajęcia, poznałem (już trochę szersze) podstawy elektroniki analogowej. Jakoś tak w kwietniu 2021 trafiłem na Forbota. Przerobiłem kursy eketroniki I i II, chociaż część materiału już znałem, następnie wziąłem się za technikę cyfrową i Arduino. Wtedy zrobiłem też mój pierwszy, i niestety na razie jedyny dokończony projekt ("robota", omijającego przeszkody) Pod koniec 2021 zapisałem się na kolejne, tym razem indywidualne warsztaty. Za sugestią pana prowadzącego je, zajmowaliśmy się STMami. Wiosną próbowałem wykonać taki jeden fajny projekt (właśnie na STMie 32), ale mnie przerósł. Obecnie, po przerwie, zaczynam forbotowy kurs STM32, żeby uporządkować i poszerzyć to, czego nauczyłem się w zeszłym roku.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kiedyś - za czasów dinozaurów - czekało się, aż się rozgrzeją lampy w radiu i uslyszało się głos spikera; komu się nudziło, ten odpadał.

To była magia - włączalo się zasilanie, rozgrzewały się katody i nagle miałeś cały świat (no, prawie) w zasięgu ręki...

To samo jest z Arduino: taka mała płytka, a ile potrafi.

Tyle, że trzeba poczekać aż sie katody rozgrzeją.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.