Skocz do zawartości

Książki do technik cyfrowych


symbwell

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Ponieważ w nadchodzącym semestrze na studiach będę miał przedmiot o nazwie "Techniki cyfrowe" postanowiłem zacząć przygotowywać się wcześniej i rozeznać w temacie. Szukam literatury, ponieważ preferuje książki od kursów video. 

W Sylabusie, mój wykładowca podaje następującą pozycję:
"M. Mano, Ch. Kime, Podstawy projektowania układów logicznych i komputerów, WNT, Warszawa, 2007"

Niestety jest ona trudno dostępna nawet w bibliotece uczelnianej. 

Czy ktoś z was zna może zamiennik tej publikacji, który w podobny sposób wyczerpuje temat? Znalazłem kilka publikacji, ale żadna z nich nie zawierała rozdziału o języki VHDL.

Link do komentarza
Share on other sites

@symbwell witam na forum 🙂 Pod tą nazwą przedmiotu może kryć się wiele. Masz może konkretnie rozpisaną tematykę zajęć? Jeśli to są dopiero początki, to raczej wątpię, aby VHDL był tam kluczowy. Najczęściej technika cyfrowa zaczyna się od algebry Boole'a, bramek logicznych, minimalizacji funkcji itd.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@symbwell patrząc na liczbę godzin przypisanych do zagadnień to albo te tematy będą omawiane baaardzo ogólnie, albo faktycznie zakładany jest ogrom pracy w domu. U mnie na studiach ćwiczenia z samych minimalizacji funkcji były chyba prowadzone przez pół semestru 😉

Może ktoś z innych użytkowników, kto ma doświadczenia ze studiami zaocznymi będzie wstanie ocenić to jakoś lepiej. Ja od siebie na ten moment mogę polecić abyś przeczytał sobie nasz kurs TC: https://kurs.forbot.pl/tc - to jest takie ultra minimum, dzięki któremu będziesz mógł łatwiej zrozumieć te teoretyczne zagadnienia. Jeśli chcesz to możesz też poczytać nasz kurs VHDL'a: https://forbot.pl/blog/kurs-fpga-podstawy-vhdl-w-praktyce-spis-tresci-id22265

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

5 godzin temu, Treker napisał:

U mnie na studiach ćwiczenia z samych minimalizacji funkcji były chyba prowadzone przez pół semestru 😉

Ćwiczenia z optymalizacji trwają zdecydowanie za długo 😄 Tablica Karnaugha i w kilka minut jest po problemie...

Ale patrząc na te 2h na VHDL to zdecydowanie będzie dużo nauki w domu...

Link do komentarza
Share on other sites

To są tylko godziny wykładowe. Na laboratoria i audytoria przewidzianych jest kolejne 30 godzin. W sumie cały przedmiot to 50 godzin.

@FlyingDutch dzięki! Przejrzę te książki! Bardzo mi pomogłeś 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

16 godzin temu, H1M4W4R1 napisał:

Ćwiczenia z optymalizacji trwają zdecydowanie za długo 😄 Tablica Karnaugha i w kilka minut jest po problemie...

Ale patrząc na te 2h na VHDL to zdecydowanie będzie dużo nauki w domu...

Zamiast tablic Karnaugha dla wiekszej ilości zmiennych metoda Quine’a-McCluskeya jest dużo wygodniejsza (daje się łatwo zapisać jako program komputerowy) - patrz link:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_Quine’a-McCluskeya

Jest dla niej nawet solver on-line:

http://www.quinemccluskey.com/index.php?min=0 2 5 6 7 8 10 12 13 14 15&dont=

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.