Skocz do zawartości

Zasilanie modemu LTE z akumulatora 12V


stfn

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum 🙂

Mam pytanie które może wydawać się banalne, ale wolę się upewnić czy mój plan jest dobry.

Zamierzam na działce zbudować sobie źródło zasilania z akumulatora 12V, i jedną z rzeczy które chciałbym zasilać jest modem/router LTE TP Link MR-100. Według opisu wymaga on źródła prądu 9V 0.85A.

Czy mogę zasilić go z akumulatora 12V poprzez stabilizator L7809CV? Lutowanie mi nie straszne, mam już w głowie układ z L7809CV, dwoma kondensatorami i dwoma gniazdami 5.5 x 2.1, wszystko na niewielkiej płytce drukowanej.

Tak przy okazji chciałbym jeszcze jedną rzecz poruszyć, co sądzicie o tym: https://www.gotronik.pl/zabezpieczenie-przed-calkowitym-rozladowaniem-akumulatora-12v-p-7690.html  Myślę, że się na pewno przyda, chociaż nie wiem jak ustawię ten kontroler na 11V bez dostępu do regulowanego zasilacza laboratoryjnego.

Dzięki!

Link do komentarza
Share on other sites

@stfn witam na forum 🙂 Można wykorzystać taki stabilizator, ale znacznie lepiej (energooszczędnie) będzie, jeśli do obniżenia napięcia wykorzystasz przetwornicę napięcia, która z 12 V zrobi 9 V. Więcej na temat takich przetwornic znajdziesz tutaj: https://forbot.pl/blog/kurs-elektroniki-ii-przetwornice-impulsowe-id9923

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

W takim razie myślę, że użyję takiej właśnie przetwornicy i z jednej strony dam gniazdo do zasilania jej, a z drugiej strony krótki przewód zakończony wtykiem, w ten sposób nie będę mógł pomylić stron 🙂

@ethanak do tego co sugerujesz powinienem użyć przetwornicy regulowanej, nie?

Link do komentarza
Share on other sites

Znalazłem, dzięki. To teraz pytanie czy lepiej użyć tej którą wkleiłem wyżej, czy tej Mini. Podejrzewam, że ośmiokrotna różnica w cenie nie bierze się znikąd.

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem tak: używam tej Mini 360 w kilku (nastu?) projektach i się sprawdza. A różnica stąd, że płacisz za markę. Tam gdzie trzeba użyję Pololu - ale nie wszędzie trzeba.

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, stfn napisał:

To teraz pytanie czy lepiej użyć tej którą wkleiłem wyżej, czy tej Mini. Podejrzewam, że ośmiokrotna różnica w cenie nie bierze się znikąd.

Użyj tej co @ethanak polecił...czyli np mini 360...onama do dwóch amper, stosowałem ja wielokrotnie i jeszcze żadna mi nie padła...

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko, żebyś nie był do tyłu o modem 😄 To trzeba z rozwagą. Może zobaczyć jaka wygląda zasilanie, kostki ogarnąć, datasheet, jakie napięcie wejściowe. Wpadłem właśnie na świetny pomysł. Dlaczego wtedy nie zasilałem routera z 230 VAC po tej samej skrętce i zasilaczem na końcu? 😄

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

Wiadomo, to że mam plan nie znaczy że będę ot tak się na niego rzucać 🙂 Napięcie wejściowe to będzie akumulator 12V, wstępnie myślę o takim, do tego włącznik, zabezpieczenie z pierwszego posta, woltomierz, kostki, złącza XT60...

Link do komentarza
Share on other sites

Xt60 to bydle do setek (a nawet kw) watt...xt30 w zupełności wystarczy... Są też mini 560 przetwornice...niewiele droższe a są aż do 5A (nie testowałem)

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.