Skocz do zawartości

Potrzebuję datasheet albo jakiś infromacji dla matrycy LED 8x8


Tonk

Pomocna odpowiedź

Witam! Chciałbym ten wyświetlacz użyć do projektu lecz nigdzie nie moge znaleźć dokumentacji. Czy jest ktoś w posiadaniu jej albo chociaż wie coś wiecej o tej płytce?

 

Trochę więcej informacji:

2 rejestry przesuwne (pod jedną z matryc): HC573A
6 rejestrów przesuwnych (widać na zdjęciach): 62705CFG

oraz na samej matrycy po wylutowaniu jest numer M23088C po wpisaniu frazy 23088 znalazłem sam datasheet matrycy (moja ma dwa kolory diód; nazwa datashettu: LM23088ABRG)

IMG_20230305_130555.jpg

IMG_20230305_130618.jpg

Edytowano przez Tonk
Link do komentarza
Share on other sites

Prawdopodobnie będziesz musiał zrobić reverse enginering tej płytki, układy sterujące to rejestry przesuwne https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/415558/TOSHIBA/TB62705CFG.html Później rozpoznanie złącz i samych matryc LED - na ich boku powinien być opis/symbol. W sumie fajna zdobycz 👍

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie szkoda czasu?

Dużo szybciej/łatwiej zakupić matryce led na układach max7219 za paręnaście pln, niż wymyślać jak obsłużyć taką zdobycz.

Chyba że wolnego czasu sporo i liczy się wyzwanie 🙂

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@kostuch czy ty chcesz powiedzieć że taniej jest coś kupić niż dostać (być może, nie wiem musiałby kolega @Tonksię wypowiedzieć) za free? A do super matrycy z max7219 to już oprogramowania nie trzeba pisać? To jak masz takie darmowe matryce ze sterownikami to ja chętnie przyjmę i poświęcę jeden wieczór na przestudiowanie PDFa driverów i uruchomienie tegoż ustrojstwa. 

Link do komentarza
Share on other sites

Czasem taniej. Jeśli mam uruchomić jeden egzemplarz czegoś tam, a coś co działa tak samo i jeszcze ma biblioteki, i jeszcze kosztuje taniej niż piwo w taniej putyce - to wolę kupić; mój czas też jest cenny.

Przy N egzemplarzach opracowanie własnej biblioteki jest opłacalne.

Wartość N niestety trzeba oszacować samodzielnie 🙂

 

Link do komentarza
Share on other sites

24 minuty temu, _LM_ napisał:

@kostuch czy ty chcesz powiedzieć że taniej jest coś kupić niż dostać (być może, nie wiem musiałby kolega @Tonksię wypowiedzieć) za free? A do super matrycy z max7219 to już oprogramowania nie trzeba pisać? To jak masz takie darmowe matryce ze sterownikami to ja chętnie przyjmę i poświęcę jeden wieczór na przestudiowanie PDFa driverów i uruchomienie tegoż ustrojstwa. 

Nie pisałem o koszcie sprzętu, tylko czasu. Przy dzisiejszych cenach takich gadżetów to właśnie czas jest najkosztowniejszy.

Chcesz, to Ci dam gotowe .h .c do obsługi max7219 na "małe atmele" (akurat do wersji z wyświetlaczami 7-seg, ale obsługa tego to żadne rocket science). Pewnie na githubie leży z dziesięć gotowych wariantów bibliotek do obsługi matryc led.

 

Link do komentarza
Share on other sites

29 minut temu, ethanak napisał:

@kostuch dlatego pisałem o oszacowaniu wartości N.

Zgadza się 👍

Ale za pierwszym razem też wyraźnie zaznaczyłem: "Chyba że wolnego czasu sporo i liczy się wyzwanie".

Hobby rzadko kiedy ma jakiekolwiek uzasadnienie ekonomiczne.

Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, kostuch napisał:

Hobby rzadko kiedy ma jakiekolwiek uzasadnienie ekonomiczne.

Czy ja wiem? Miałem takie fajne hobby, dzięki niemu zjechałem pół świata (no, powiedzmy ćwierć) w samych delegacjach... Pozdrowienia z Ciudad Mexico, Chicago, Tokio i Taipei.

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker I tu właśnie jest problem, bo nie mam żadnych informacji skąd jest ta płytka zdemontowana ani skąd pochodzi. Dostałem ją od nauczyciela, aby się nie marnowała. Po wylutowaniu jednego z wyświetlaczy jest napis na niej M23088C i jak go wyszukamy (A dokładniej 23088 jak wyszukamy) to jest datasheet, ale tylko dla matrycy, a nie dla całej płytki. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.