Skocz do zawartości

Ender 3 błąd Thermal runaway e1


AntekBezak

Pomocna odpowiedź

Witam.

Około miesiąc temu miałem problem z przeciekającym hotendem. Ostatecznie wymieniłem go razem z termistorem i grzałką. Działało dłuższy czas, ale potem pojawił się błąd  thermal runaway e1. Wymieniłem termistor na nowy i znowu działało kilka dni, a potem to samo. Próbowałem zaktualizować marlin, ale mi się nie udało. Słyszałem że przyczyną może być nadmierne chłodzenie, więc usunąłem przedni wentylator. Błąd faktycznie zniknął, ale filament się topi na całej długości hotendu i się zacina. Nie mam już więcej pomysłów więc będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

 

22 godziny temu, BananWszyscy napisał:

Przewód nie jest przetarty?

Nie znalazłem śladów po przetarciu. Spróbowałem zlutować wszystkie miejsca łączenia kabli po poprzednich naprawach, jednak to też nie pomogło.

 

20 godzin temu, ethanak napisał:

@AntekBezakJest takie forum (reprapy.pl) które ma nawet specjalny dział o Enderach. Czemu tam nie napiszesz?

A wywalenie chłodzenia z full metala to bardzo dziwny pomysł...

Wentylator już zamontowałem z powrotem a o reprapach zapomniałem (rzadko tam piszę) ale do nich też zajrzę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

36 minut temu, AntekBezak napisał:

Nie znalazłem śladów po przetarciu.

Może być przetarty pod izolacją... Już kilka razy tak diagnozowałem silniki krokowe - niby przewód cały, ale jednak nie łączy...

Link do komentarza
Share on other sites

13 minut temu, AntekBezak napisał:

Myślisz że wymiana kabli pomoże?

Najpierw to warto sprawdzić multimetrem czy są przerwane (zwierasz zaciski multimetru w trybie pomiaru ciągłości do dwóch końców przewodu i czekasz na beep, jeżeli jest beep to dla pewności trochę ruszasz przewodem, czy zacznie gubić sygnał, jeżeli tak to jest uszkodzony).

Jeżeli nie masz multimetru, to podziwiam za masochizm w diagnozowaniu usterek (i radzę się w niego wyposażyć, ułatwia pracę).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.