Skocz do zawartości

Jak przedłużyć przewody od silnika krokowego?

giovanni

Pomocna odpowiedź

Witam,

tak jak w temacie. W jaki sposób przedłużyć przewody ktore ida z silnika krokowego?

Kupić to 

https://botland.com.pl/przewody-pcv/12584-przewod-druciany-pcv-025mm-8-kolorow-rolka-250m-5904422319670.html

połączyć i owinąć taśmą izolacyjną ? Czy jakie na to metody. Pragnę nadmienić, że nie mam lutownicy póki co i nie robiłem kursu z lutowania.

Pozdrawiam

Ano tak tyle, że jak znam życie te przewody od silnika są króciutkie i przede wszystkim cieniutkie, a jeszcze najczęściej są one linką. Cienka linka i takie złącza śrubowe ... no nie wiem, wypadałoby chociaż je cyną pobielić a tu brak lutownicy.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

46 minut temu, Santiago napisał:

Piekarnik ?

Kiepski pomysł bo:

1. już przy około 130 C izolacja uzwojeń nie wytrzymie,

2. przy tej samej temperaturze następuje też duża degradacja materiału magnetycznego użytego do budowy silnika a to jak nic utrata momentu obrotowego. 

W obu przypadkach to praktycznie jest po silniku 😔

56 minut temu, etet100 napisał:

No suszarką to raczej nie ale może ogniem?

Co konkretnie miałeś na myśli : zapalniczkę ?, kuchenkę gazową ? Trochę nie bardzo proponować takie rozwiązanie Koledze, który pisze w dziale "Zupełnie zieloni" - nie daj Boże jeszcze się poparzy albo jeszcze co gorszego się stanie ...

@giovanni jeśli myślisz o dalszej nauce, poznaniu elektroniki to mimo wszystko przemyśl zakup lutownicy. Może np. to - tak żeby nie wydać za dużo kasy na początek. Oraz topnik 😉.

Wszystkiego dobrego w nowym 2024 roku ! 🍾🥂

Hej, dzięki za odpowiedzi.

Mam lutownicę, jakąś zwykłą taką - nie mam tej stacji lutowniczej z kursu - no i nie umiem lutować - ale chyba jest to do zrobienia? 

To jakie kable mam kupić, najwyżej zmienię sobie od razu przy silniku krokowym - jak się takie kable nazywają? Jak to znaleźć? 

Pozdrawiam,

udanego nowego roku. 

4 minuty temu, keram167 napisał:

Co konkretnie miałeś na myśli : zapalniczkę ?, kuchenkę gazową ? Trochę nie bardzo proponować takie rozwiązanie Koledze, który pisze w dziale "Zupełnie zieloni" - nie daj Boże jeszcze się poparzy albo jeszcze co gorszego się stanie ...

Na pewno spali dom. O ile wcześniej nie udusi się tym kablem co go chce przedłużyć.