Skocz do zawartości

Kariera w embedded


n1k0

Pomocna odpowiedź

To pójdźmy krok dalej, ile mniej więcej "świerzak" będzie się uczył aby zdobyć pierwszą posadę jako junior? Powiedzmy że na naukę poświęci 3h tygodniowo. Jestem świadomy że to trochę głupie pytanie ale możecie powiedzieć ile wam zajęła nauka i na jakie zarobki może taki junior obecnie liczyć?

Link do komentarza
Share on other sites

Aaaa, i czy po takim kursie z strony msalomon.pl plus kursie z forbota da się znaleźć pracę jeśli dobrze przyswoiłem wiedzę

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Chyba nikt rozsądny nie da Ci takiej gwarancji, to nie jest kurs prawa jazdy że po pozytywnym egzaminie jest spora szansa na pracę

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, _LM_ napisał:

Chyba nikt rozsądny nie da Ci takiej gwarancji, to nie jest kurs prawa jazdy że po pozytywnym egzaminie jest spora szansa na pracę

Wiem, chodzi mi o to czy wiedza którą przekazują te kursy jest wystarczająca 

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Elvis napisał:

Jak już tak stopniujemy najgorsze przypadki to embedded obejmuje też często obszary safety critical i wtedy tych kilkaset tysięcy dolarów to najmniejszy problem 🙂

Patriot Missile Software Problem

Cytat

On February 25, 1991, a Patriot missile defense system operating at Dhahran, Saudi Arabia, during Operation Desert Storm failed to track and intercept an incoming Scud. This Scud subsequently hit an Army barracks, killing 28 Americans.

PATRIOT MISSILE DEFENSE Software Problem Led to System Failure at Dhahran, Saudi Arabia

https://en.wikipedia.org/wiki/Therac-25#Problem_description

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@n1k0 jak na pracę hybrydową, co raczej będzie częściej, to zależy czy w okolicy jest trochę firm produkcyjnych. Np na pomorzu to nie takie oczywiste.

Ale z ciekawostek kiedyś aplikowałem do jednego corpo na programitę 100% zdalnie C++ w technologiach radiowych. Nie miałem wtedy żadnego doświadczenia za wyjątkiem hobbystycznych zabaw różnymi językami: GPU, gamedev, web i embedded. Pytania techniczne były proste, takie że chyba szło się domyśleć. Coś tam z mechanizmów wielowątkowości i proste pytanie ze wskaźników C. Stawka 14k brutto 😅 Zrezygnowałem, bo było coś innego.

Równolegle praca w Pythonie, gdzieś obok Machine Learning. Pytania kosmiczne, live coding na 1.5h, nic z tego. Aplikowałem na juniora 6k brutto.

 Teraz pracuję w firmie, która nie zadawała żadnych pytań 😅 ale jest fajnie.

Z rozmów z różnymi ludźmi wynika że jakieś Pythony, JSy itp mają bardzo mały próg wejścia i stosunkowo duże perspektywy, dlatego pcha się tam masa ludzi. Na jednej rozmowie, gość mówił że nie mam co pchać się w te tematy bo na moje miejsce jest 100 ludzi co chociaż skończyli kurs Machine Learning.

Ale wracając, w embedded jesteś po lepszej stronie - niszowy temat, specyficzne wymagania, najmniejsze stawki w IT -> mniej chętnych. Jak jeszcze zgodzisz się na pracę hybrydową to biorą od razu.

Dnia 11.01.2024 o 19:08, n1k0 napisał:

o pójdźmy krok dalej, ile mniej więcej "świerzak" będzie się uczył aby zdobyć pierwszą posadę jako junior?

W praktyce możesz iść tak jak stoisz, jak pokażesz że znasz się na temacie, wiesz co się dzieje w projekcie to będzie ok. Później jednak praca to weryfikuje, ale posiedzisz rok w firmie będziesz się uczył 8h + powiedzmy  3h w domu i po roku będziesz już bardziej wiedział gdzie siedzisz 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.