Skocz do zawartości

Niwelowanie zakłóceń i szergowe włączanie.


BeeKeyPro

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry mam dwa pytania, po pierwsze niwelowaniem zakłóceń? Czym są te zakłócenia i kiedy powstają. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć o co chodzi z włączaniem szeregowo, chciałbym jakieś dodatkowe informacje czy coś w tym stylu. Mam na.dzieję że dobrze opisałem problem, dziękuję🙂

Link do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, BeeKeyPro napisał:

Czym są te zakłócenia i kiedy powstają

Zapoznaj się z tym .

13 godzin temu, BeeKeyPro napisał:

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć o co chodzi z włączaniem szeregowo, chciałbym jakieś dodatkowe informacje czy coś w tym stylu.

I z tym .

Ciekaw jestem, czy w tym teście na zdolności paranormalne ( czytanie w myślach Pytającego ) zdobędę chociaż 1 punkt 🤔😜 .

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak Przepraszam, widocznie źle opisałem problem, chodziło mi po prostu o to że chciałem się dowiedzieć czym są zakłócenia w obwodach i o co chodzi z włączaniem np. rezystorów szeregowo, ale @keram167 rozwiązał już mój problem. Dziękuję i przepraszam za złe opisanie problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przed chwilą, BeeKeyPro napisał:

@keram167 Bardzo dziękuję za odpowiedź przeczytałem i pomogło 🙂

Z poziomu projektanta PCB dodam:

  • zakłócenia magnetyczne
    • cewki w przypadku regulatorów napięcia (przetwornic) potrafią powodować zmiany napięcia na pobliskich ścieżkach równoległych do kierunku przepływu prądu w cewce
    • blisko położone ścieżki w. cz. potrafią wywoływać zakłócenia między sobą, a tym samym powodować zmianę odbieranego sygnału cyfrowego
  • zakłócenia elektryczne
    • cewki po zaniku zasilania powodują szpilkę napięciową (niekiedy jest to zjawisko pożądane)
    • równoległy obwód przetwornicy względem regulatora liniowego potrafi usmażyć regulator, o ile nie jest on zabezpieczony przed odwrotną polaryzacją
    • czas rozruchu zasilacza może spowodować odwrócenie polaryzacji w obwodzie z kilkoma zasilaczami połączonymi szeregowo
  • zakłócenia emisyjne:
    • pola masowe z jedną przelotką potrafią działać jak anteny
    • długie wąskie pola masowe, które nie mają przelotki na końcu też działają jak anteny...
    • anteny powodują emisję fal elektromagnetycznych, które zaś mogą wpływać na inne urządzenia w okolicy

To takie kilka przykładów "z praktyki" 😉 Z reguły cewka = problemy, dużo cewek = dużo problemów

Do tego dochodzą np. zakłócenia z sieci elektrycznej, przesunięcia fazowe, degeneracja sinusoidy itp. To temat ocean (nawet nie rzeka).

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.