Skocz do zawartości

Pojemnik na filament, dobór czujnika wilgotności powietrza


Wuz3t

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry wszystkim!

Zakupiłem drukarkę Bambulab A1 mini i jest to mój początek z przygodą jakim jest druk 3d. Z tego co się zorientowałem to jednym z ważnych czynników podczas druku jest ilość wody w filamencie, stąd pomysł na pojemnik do przechowywania na wzór : https://www.printables.com/pl/model/98008-drybox-for-4-spools-ikea-samla-22l-based

Chciałbym jednak całość rozwinąć o esp32 z czujnikiem wilgotności powietrza + temperatury. Docelowo wrzucanie danych do bazy danych, wykresiki, powiadomienia i inne bajery. Stąd pytanie, czy ktoś już ma większe doświadczenie z czujnikami, które będą dawać w miarę wiarygodne wyniki w zakresach RH 0-50% i może coś polecić? 

Zastanawiałem się nad: https://www.tme.eu/pl/details/th06/czujniki-wilgotnosci/hope-microelectronics/?brutto=1&currency=PLN&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA5-uuBhDzARIsAAa21T-TxZcfwnOcq3Lg-0vo1x4XPY18JIW90iXFi7xZ9H6xqzP6AgnLDicaAop0EALw_wcB

Edytowano przez Wuz3t
Link do komentarza
Share on other sites

@Wuz3t większość tanich czujników wilgotności to raczej mało wiarygodne sensory. Pytanie jakiej dokładności oczekujesz. Czy to ma być faktycznie wartościowe, czy tylko chcesz mierzyć trendy. Inna sprawa, czy taki pomiar ma głębszy sens. Szczerze mówiąc należę do użytkowników, którzy nie dbają zbytnio o filament. Leży w kartonie, albo czasem luzem i jakiś wielkich problemów z drukowaniem nigdy nie miałem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jak się coś kupuje nowego, oraz drogiego toczytasz wiele jak o to dbać. Dmuchasz na zimne. Znam to. Jak widzisz jak z dużo droższym sprzętem postępują 'starzy wyjadacze' to chciałbyś im ten sprzęt odebrać ...

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Nie będę pisał z tego pracy naukowej. Jeżeli chodzi o czujnik to bardziej chodzi mi o trend niż wartość bezwzględną, dłuższy pomiar powinien wskazywać, kiedy wymienić czynnik osuszający. Dlatego dokładność jak na wyżej wymienionym czyli około 5% powinna być wystarczająca. 

A całościowo to projekt pojemnika na filamenty jest bardziej wymówką, żeby w końcu odkopać malinę i liznąć trochę programowania w .NET nanofamework dla esp32, pobawić się narzędziami i nauczyć czegoś nowego np. o połączeniach rurek ptfe. Chętnie później podzielę się na forum co i jak zostało wykonane. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Takie dziwne pytanie... drukujesz z nylonu czy co? Bo jeśli nie, to bardziej przydałaby się suszarka a nie pojemnik do przechowywania. Rzadko używana, ale czasami się przydaje i tu masz pole do popisu. Jakoś sobie nie wyobrażam sensownego pojemnika na 30 szpul... a niedługo tyle będziesz miał 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@keram167 w punkt - na pewno lepiej się sprawdzi niz jakiś wydumany pojemnik.

@Wuz3t możesz jeszcze spróbować PP tylko uważaj, bo pp klei się tylko do pp (nie do stołu). Ja na Anetce drukuję na zimnym szkle z naklejoną przezroczystą taśmą.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.