Skocz do zawartości

Czujnik poziomu wody QDY30a z esp

nebraska

Pomocna odpowiedź

Co jeszcze mi przychodzi do głowy, żebyś podłączył cokolwiek do pinów DE/RE czy układ odblokowuje transmisję. Powinny tam się pojawiać impulsy dodatnie w takt TXa. 

Nie, bo musisz mieć kontroler magistrali. Wczoraj linkowałem artykuł o modbus nie czytałeś... A szkoda. W każdym razie kontroler (master) wysyła żądanie odczytu i przechodzi w tryb nasłuchu jest timeout po którym slave musi odpowiedzieć. To tak w mega skrócie

• Lubię! 1

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Pomierz jeszcze na zestawionym obwodzie napięcia po stornie rs485 masy przetwornicy i reszty masz rozdzielone? Ewentualnie spróbuj zasilić z zewnętrznego zasilacza 12V samą czujkę nie łącz mas. Od czujnika ma iść tylko sygnał danych 

Edytowano przez _LM_

(edytowany)

Podłączyłem zew zasilacz 12V, masy mam połączone. Wczoraj też tak podłączałem masy były połączone z Arduino.

Czyli rozdzielić masy.

Kurcze żadnego zwarcia nie zrobiłem dlaczego ten czujnik nie chce zagadać.

Edytowano przez nebraska

To jest prawidłowe. DI RO w stanie wysokim. Wejścia enable normalnie w stanie niskim, przełączają się na na stan wysoki tylko podczas nadawania. To są krótkie impulsy trudne do wychwycenia zwykłym miernikiem. Chodziło mi o poziomy napięć po drugiej stronie - -> na rs485 pomierz co tam się dzieje 

(edytowany)

Po drugiej stronie zasilanie 4.75V

Pin A, B gdy masę miernikiem biorę z przetwornicy czyli tam gdzie zasilanie czujnika 2.40V.

Edytowano przez nebraska

(edytowany)

Mi się pomysły wyczerpały. Nie wiem co tam zostało uszkodzone albo co innego może być nie tak

Edytowano przez _LM_

(edytowany)

Ja też juz kompletnie nie mam pomysłu.

Odłączyłem podłączyłem wszystko na nowo.

Zasilanie 24V na czujnik i jest tyle, przewody posprawdzalem co mogłem po prostu to sprawdziłem.

Jedno mnie zastanawia, dzisiaj jak odłączyłem Arduino i podłączyłem przejściówkę uart i później ponownie Arduino to czujnik po tym już nie czytał.

Nie wiem dlaczego po tym fakcie to się stało. Wczoraj tak fajnie działał.

Trudno utopiłem zachciało mi się RS mogłem jednak zamówić drugi na 4/20mA bo tamten działa bez zastrzeżeń, ale cóż teraz mleko się rozlało😑 

Film dobry wcześniej go oglądałem 

Nie zdawałem sobie sprawy że połączenie mas może mieć wpływ na uszkodzenie czujnika?

Dzięki LM za wsparcie i pomoc bardzo doceniam 😊

Edytowano przez nebraska

(edytowany)
13 minut temu, nebraska napisał:

Nie zdawałem sobie sprawy że połączenie mas może mieć wpływ na uszkodzenie czujnika?

Nie jestem 100% pewien czy ten czujnik rzeczywiście został uszkodzony. Nie mam go fizycznie więc nie mogę postawić takiej diagnozy. Prędzej spodziewałbym się uszkodzenia przejściówki modbus, ale znów pisałeś że podmieniłeś i również nie działa. Pamiętaj też że ten czujnik to chiński badziew i kto wie co tam w środu siedzi - lekkie przepięcie i papa. Zostaw to na dwa trzy dni być może jak ochłoniesz to znajdziesz przyczynę usterki.    

Edytowano przez _LM_

(edytowany)

A jeszcze jedno... jak podłączyłeś z powrotem do Arduino to rozwarłeś piny DE/RE? Razem spięte mają być kiedy działasz z przejściówką UART, z resztą z Arduino też pewnie tak można ale nie wiem co siedzi w tych ich gó....h bibliotekach 

Edytowano przez _LM_

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.