Skocz do zawartości

Urzadzenie do podlewania roślin na z czujnikiem wilgotności gleby

1oliwka1

Pomocna odpowiedź

Dnia 29.05.2024 o 16:44, 1oliwka1 napisał:

A pytanie z innej beczki bo robie wersje papierowa projektu .        JAKIE MOGE PODAĆ ŹRÓDŁA Z LITERATURY ?????

Sztuka elektroniki, cz. 1 i 2, wyd. 12, Horowitz Paul , Hill Winfield , tłum. Bogusław Kalinowski, Grażyna Kalinowska, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, ISBN: 978-83-206-1992-8

Swoją drogą polecam 😉 

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, 1oliwka1 napisał:

Ale podobno płytka stykowa i kable do Arduino wystarczą ?

Może i wystarczy. Ale nie te po 6zł że tak się wyrażę... Testuję własnie na tym różne układy i na razie działa to w sensie ogólnym, ale zabawa z ADC jest tu koszmarna XD. 

Wcześniej używałem płytek stykowych lutowanych, ale 2-3 razy przylutowałem i pady odchodzą od PCB. Później sam wytrawiłem własne płytki stykowe do lutowania z większymi polami do montażu powierzchniowego. Ukróciło to trochę problemów z padami jednak dalej trzeba poświęcić czas na lutowanie. 

Generalnie powiem tak; Do zabawy na serio proponuję lutowane prototypy, natomiast jeżeli mowa o Arduino itp. na start przygody,  to płytka stykowa ujdzie chociaż szału z tym nie ma. 

• Nie zgadzam się! 1

44 minuty temu, 1oliwka1 napisał:

Bo w bibliotekach trudno znaleźć 

W bibliotekach to możesz co najwyżej znaleźć (nie zawsze) jakieś gotowe demo prezentujące działanie funkcji biblioteki. Reszta należy do Ciebie. Można zrobić coś gorzej, lepiej, albo w ogóle nic nie zrobić. XD Natomiast z tego co piszesz, to potrzebujesz gotowego wsadu, albo kodu źródłowego. W bibliotekach raczej trudno będzie znaleźć gotowy program pod Twoje "typowe" zapotrzebowanie. Musisz poszukać w gotowych projektach. Jeżeli na coś się zdecydujesz, to fachowcy z tego forum pomogą Ci wprowadzić jakieś zmiany oraz kosmetykę do kodu.

15 minut temu, 1oliwka1 napisał:

No wlasnie nie moge znalezc takiego najlepiej bylo zeby go skopiowac w wkleic do mojego kompa tam gdzie wyslwietla sie arduino

Zanim cokolwiek skopiujesz i skompilujesz, to musisz wyjść z jakiś założeń. To tak jak z mapą drogową czy też GPS. Zanim skorzystasz musisz wyznaczyć kurs, czy chociażby lokalizację docelową. Musisz określić co dokładnie chcesz zrobić oraz jaki ma to dawać efekt końcowy. Czyli czym dokładnie chcesz sterować, ile ma być wejść/ wyjść, jakiś wyświetlacz ?, klawiatura ?. W ogóle zanim zaczniesz szukać programu, to należałoby przygotować schemat elektryczny tego urządzenia pod ustalone wcześniej założenia jakie to urządzenie dokładnie ma realizować. Na razie to wiem tyle, że to ma podlewać kwiatki. To tak jak by sprawdzić prognozę pogody, ale jeszcze nie wiesz gdzie się udasz i czy tam będzie padać. 

• Lubię! 1

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.