Skocz do zawartości

Obraz z telefonu do telefonu/komputera


pawel320

Pomocna odpowiedź

Witam, nie wiem czy trafiłem dobrze w dział ale jeśli nie to przepraszam. Mam pytanie, a mianowicie chciałbym zrobic kamerkę do robota, mam dwa telefony samsung j600 i samsung galaxy. Za pomocą samsunga galaxy udało mi się przesłać obraz do komputera z całkiem niezłym rezultatem, ale chciałem go jednak wykorzystać do sterowania robotem, a poza tym robot mial poruszać się po polu, a więc nie było by to dobre dla komórki, a że ma zaledwie miesiąc trochę mi jej szkoda ( wstrząsy, obrysowania, zamoczenie..) więc chciałbym się was spytać czy istnieje jakaś możliwość żeby przesłać obraz z kamery tego starszego samsunga( j600) do komputera, np przez bluetooth, a najlepiej do drugiego telefonu( jednak wydaje mi się, że to wyższa szkoła jazdy o ile się da) Obraz nie musi być jakiejś super hiper jakości wystarczy np. 120x160. Jeśli jest taka możliwość to bardzo bym prosił o jakieś dłuższe sensowne odpowiedzi. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Gotowce raczej mnie mało interesuje przede wszystkim dlatego że kamerę już mam z komórki zrobioną ale z tej droższej która już steruje robotem (dtmf..) dlatego chciałem wykorzystać tego starszego samsunga, a że ma bluetooth i nie taką złą kamerę, pomyślałem że się da jakoś przesłać obraz albo nawet pojedyncze zdjęcia , widocznie się myliłem, zresztą od początku mi się tak wydawało. A dlatego takie głupie pytanie bo kolega na telefonie z symbianem przesyłał obraz z komórki na komórkę [tylko właśnie nie pamiętam czy ta druga tez była na jakimś systemie]. A jak z tym bluetoothem jest? Nigdy się jakoś nie wgłębiałem w to bo miałem tylko okazje podłączyć słuchawkę bluetooth. Każdy od czegoś zaczynał. 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Java, jak najbardziej. Można przechwycić obraz z kamerki, oraz wysyłać pakiety po bluetooth, więc z połączenie obu akcji nie powinno być problemów. Mnie się jednak nie pytajcie, bo jave ME tylko liznołem, a właściwie przerabiałem gotowe programy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.