Skocz do zawartości

TCRT - napięcie na fototranzystorze


soban

Pomocna odpowiedź

Witam ponownie wszystkich

Mam problem z czujnikami tcrt5000

a mianowicie:

➡️ Po przylutowaniu na płytkę wycięciami w górę czyli tak jak patrzymy to mniej więcej tak Δ po lewej stronie mam masę diody IR (na 100% - sprawdziłem aparatem z telefonu wiązkę fal)

Według noty katalogowej masa jest podpięta po prawej stronie 😕

➡️ Tak samo zrobiłem z fototranzystorem ponieważ masy w nocie katalogowej są po tej samej stronie

Napięcie sprawdzane multimetrem wynosi około - 0,8V (+ do sygnału - do masy) , odwrotnie jednak (+ do masy , - do sygnału) napięcie wynosi 1,25V 🤯😤

💡 Czy to tak ma być czy coś skopali przy produkcji czujników i odwrócili jedną z "diod"

Bardzo proszę o odpowiedż i przepraszam jeśli wypisałem tu jakieś bzdury. Dodam że napięcia sprawdzałem przy czarnym polu , i że jedyne co przy nich jest to rezystor 250R przy diodzie IR

Link do komentarza
Share on other sites

Fototranzystor? tak więc jak patrze czyli wycięciem do góry (przylutowane) to na prawo podpiąłem masę a lewą stronę pod sygnał

[ Dodano: 15 Paź 10 08:05 ]

nie dałem jeszcze do niego tego napięcia 5V przez rezystor z tego co pamiętam 10kOhm ale nie wiem czy mam to robić jeśli widać takie skutki

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Aa... no ok to zaraz spróbuję z tym rezystorem i się odezwę : )

[ Dodano: 15 Paź 10 08:28 ]

Tak więc zrobiłem według podpowiedzi i napięcie na czarnym polu równe jest około 2,5V na białym 0,35V Jest to chyba poprawne?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.