Skocz do zawartości

Mały robot mobilny z podzespołów drukarki atramentowej posiadający sensorykę i elektronikę


elmagico11

Pomocna odpowiedź

Nie wiem jak to wygląda w Inventorze ale mogę powiedzieć jak w Solid Edge, a pewnie podobnie.

W Solidzie w złożeniu jest takie narzędzie: "silniki". Dzięki niemu można symulować ruch obrotowy/liniowy, w odpowiednią stronę, z odpowiednią prędkością, o odpowiedni kąt wybierając oś obrotu (dla ruchu obrotowego, liniowego nie robiłem jeszcze). Chcąc wprawić w ruch model mechanizmu, trzeba zastosować relację przekładni, gdzie dobiera się dwie osie obrotu, kierunki obrotu osi oraz przełożenie. Potem klikając na narzędzie "symuluj silnik" możemy wybrać silniki i włączyć ich symulację, do wyboru jest ilość klatek, prędkość i kilka innych opcji.

Niech stracę, miała być tajemnica do końca no ale trudno. U mnie wyszło coś takiego:

Animacje z Solida można zapisać jako plik AVI, który następnie lekko przerobiłem programem do przerabiania filmów, tak aby szczęki się też zamknęły, bo w animacji tylko się otwierały.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Spoko. Tylko mi chodziło o coś bardziej dokładnego, krok po kroku bo nie mam o tym pojęcia 🙂 Chciałbym żeby mój robot jezdzil wiec zeby krecily sie kola, przednie skrecalo i przy jechaniu zeby krecily sie zebatki z lancuchem napedzajacym os 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

pozdro! - temat do zamkniecia 🙂

Nie nie nie, drogi panie 😎 Teraz, tak jak zauważył madik, powinieneś się nim pochwalić, żeby te kilka osób które ci pomagały miały z tego jakąś satysfakcję.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.