Skocz do zawartości

Mały robot mobilny z podzespołów drukarki atramentowej posiadający sensorykę i elektronikę


elmagico11

Pomocna odpowiedź

a co to za różnica? Po prostu chodzi mi o problem samego skonstruowania koła skrętnego, mało ważne już czy będzie ono z przodu czy z tylu:)

Spoko Nawyk tylko powiedz mi jeszcze jak to koło wykonać w inventorze 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ale jaki tu widzisz problem? Łożysko umiesz narysować? Rolkę umiesz narysować? To przecież dwa walce praktycznie... do tego drut/belka po skosie i wsio..

Link do komentarza
Share on other sites

@elmagico: idź do IKEI, kup zestaw kółek za 10zł (są takie swobodne: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20023958 albo http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/14368980 ), rozwal jedno na części pierwsze, zwymiaruj i wstaw do inventora a potem wykonaj złożenie. Nawet sobie możesz uprościć i zamiast zaokrąglonych kształtów zrobić walce. Tańszych kółek jeszcze nie znalazłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ale chcesz napędzać tylną oś jednym silnikiem, a skręcać "samochodowo" kołem skrętnym z przodu ?

Bo wszystkie powyższe koła proponowane są to "koła wleczone" Które raczej tylko podpierają konstrukcję niż nią sterują...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ale chcesz napędzać tylną oś jednym silnikiem, a skręcać "samochodowo" kołem skrętnym z przodu ?

Bo wszystkie powyższe koła proponowane są to "koła wleczone" Które raczej tylko podpierają konstrukcję niż nią sterują...

No zrozumiałeś bardzo dobrze 🙂 więc mam robić tak jak proponowali mi poprzednicy?

Link do komentarza
Share on other sites

Sterowanie przy pomocy koła skrętnego jest kłopotliwe. Sterowanie "czołgowe" czyli prawo/lewo (2 osobne układy, 2 silniki, i odpowiednio:oba jadą, jazda na wprost, jeden zwalnia, skręt itd itd) jest o wiele prostsze. Wyobraź sobie wózek inwalidzki albo coś. W drukarce nie znajdziesz raczej 2 takich samych silników.

Ale "podzespołów drukarki atramentowej" nie narzuca raczej tego że masz wykorzystać tylko jedną drukarkę ?:]

Trzecie koło pełni wtedy jedynie funkcję podpórki. Może być kulką, może być wleczone jak podawane tu wyżej.

I wydaje mi się że to by było najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Kolejny problem 🙂 Nie mam pojęcia jak narysować w programie Inventor pasek łączący dwie zębatki. Ma on łączyć zębatkę z silnika z zębatką znajdującą się na tylnej osi. Mam wymiary, wszystko, ale nie wiem jak zrobić odpowiednie wycięcia w pasku na jego łuku, mam nadzieję, że mnie zrozumieliście 🙂 Znaczy nie wiem jak zrobić to tak, żeby wszystkie wycięcia były w idealnie równych odstępach od siebie i był pod dobrym kątem. Szykiem kołowym mi nie wychodzi też, bo najpierw zrobiłem te wycięcia na części prostej, między dwoma kołami zębatek 🙂

I kolejny problem 🙂 Nie wiem jak w inventorze narysować sprężynkę na baterię...

Link do komentarza
Share on other sites

Witam po długiej przerwie 🙂 Widze ze nikt nic nie pisał no ale trudno 😋 Projekt jest skończony, teraz chciałbym zrobić animacje, byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pokazał mi krok po kroku jak można taką animacje zrobić 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.