Skocz do zawartości

Mały robot mobilny z podzespołów drukarki atramentowej posiadający sensorykę i elektronikę


elmagico11

Pomocna odpowiedź

Krokowiec ma lepszy moment, ale pobiera pewnie więcej prądu. Do DC musiałbyś dorobić przekładnię (co nie powinno być dużym problemem biorąc pod uwagę części jakie można znaleźć w drukarce). Przede wszystkim mógłbyś wreszcie powiedzieć co w swojej drukarce znalazłeś. To trochę jak kinder-niespodzianka 😉

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie nie rozumiem tematu. Skoro nie musisz robic tego "realnie" tylko projekt wirtualny, i tych części w życiu nie będziesz musiał kupować to: Dlaczego akurat chcesz coś z drukarki? gdzie typów jest tysiacpiećset i nikt Ci nie poda żadnych parametrów.

Skoro nie musisz nic rozbierać to zrób sterowany czołgowo prawa/lewa strona, bo łatwiej, na podstawie dowolnych części znalezionych w necie i tego co Twoja wyobraznia wymyśli ;] Najlepiej wejść na jakiś sklep internetowy porządny, np: http://www.pololu.com/catalog/product/1100 masz tutaj pięknie zwymiarowany i opisany silniczek z przekładnią. Nic tylko przenieść przenosić do programu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wiadomo, że niektóre założenia, które wykorzystam w projekcie mogą się trochę "naciągać" do rzeczywistości, ale nie na przykład tak, że robot, który ma tylko koła będzie latać i strzelać 😋 Rozumiecie mnie 😋🙂

I teraz mam taki problem, napęd już rozwiązany, ale co z sensoryką? Co mogę wykorzystać z drukarki? Jakie sensory? I do czego mają służyć? Wcześniej padło, że mogą być od papieru żeby omijać przeszkody, przejdzie to?

KD93 jaki silnik zastosowałeś w swoim Bajtlu?🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Prawdopodobnie znajdziesz tam mechaniczne przełączniki, tzw. "krańcówki"; czasami można też znaleźć transoptory - szczelinowe i refleksyjne. Krańcówkami "fizycznie" wykryjesz przeszkody, transop. refleksyjnymi czarną linię na białym tle, a szczelinowymi obroty "dziurkowanego" krążka sprzężonego np. z kołem napędowym (taki prosty enkoder, jak w starych myszkach kulkowych).

Link do komentarza
Share on other sites

elmagico11, to są silniki ze strony www.mobot.pl, konkretnie te. Najbardziej popularne silniki w FTL dopóki nie zaczęła się era sprowadzania lepszych silników z pololu. Zresztą te same są w Smile 10.

Na stronie silniczków którą podałem są rysunki, powinny pomóc przy projektowaniu w razie czego.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich po kilkunastodniowej przerwie 🙂 Przepraszam, że nie pisałem ale do tej pory praca szła mi bez większych problemów (nie robiłem tego non stop więc cudów nie mam 😋 ).

Konkretnie rozchodzi mi się o to, że nie wiem jak w moim robociku rozwiązać problem przedniego koła skrętnego (robot napędzany jest na tylną oś za pomocą silnika krokowego, z przodu znajduje się tylko jedno koło skrętne). Począwszy od tego, że nie wiem jak kompletnie rozwiązać ten problem, a kończąc na tym, że analogicznie nie potrafię tego narysować 🙂 Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście 🙂 Mogę liczyć na waszą pomoc?

Link do komentarza
Share on other sites

Najprościej byłoby kupić takie koło np. w Leroy Merlin (dział meblowy). Możesz też wykorzystać rolkę gumową (dociętą), łożysko i zmontować coś takiego:

Czarne to rolka, czerwone to łożysko, zielone to korpus robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.