Skocz do zawartości

Tańszy zamiennik ATmegi


maxbog

Pomocna odpowiedź

Miałem do tej pory w swoich zbiorach trochę avrów, więc dawno takowych nie kupowałem. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem aktualną cenę ATmegi8 - 4x drożej, niż jakieś pół roku temu! Powstaje więc pytanie: Czy są na rynku mikrokontrolery o podobnych parametrach, jak atmegi, ale w niższej cenie? Co aktualnie najbardziej opłaca się kupować?

Link do komentarza
Share on other sites

nie opłaca się już pakować w AVR'y. ARMy są lepsze pod chyba każdym względem.

Ale do ARM'ów trzeba podejścia od jakiej strony? Od C? A co z tymi co programuja w Bascom i uważają że to świetny język?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

nie opłaca się już pakować w AVR'y. ARMy są lepsze pod chyba każdym względem.

Przestańcie aż tak lobbować ARMy, dla jedengo projektu nikt nie przejdzie na ARM, bo straci 3 miesiące zanim nauczy się podstaw pisania programoów i projektowania.

ARMy, tak ale....

Link do komentarza
Share on other sites

Poza tym ARM'y teraz są może relatywnie tanie, a co będzie jak podzielą los AVR'ów? Wszyscy rzucą się na ARM'y i będą później żałować bo poświęcili masę czasu na coś co i tak poszło z ceną do góry.

Link do komentarza
Share on other sites

ARM-y mają jedną przewagę nad AVR.

Są produkowane przez wielu wytwórców. Więc jeśli np. NXP podwyższy ceny, to wszyscy zaczną używać STM, czy odwrotnie.

W przypadku AVR producent ma pełną dowolność w dyktowaniu ceny.

Link do komentarza
Share on other sites

ARM-y mają jedną przewagę nad AVR.

Są produkowane przez wielu wytwórców. Więc jeśli np. NXP podwyższy ceny, to wszyscy zaczną używać STM, czy odwrotnie.

Tu jest rzeczywiście na plus.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli szukacie zamiennika dla ATmeg to ciekawą alternatywą jest STM8. Co ważne programator do tych procesorów jest bajecznie tani - kosztuje 35zł A np. STM8S105K6T6C na kamami.pl kosztuje ok 10zł. i z tego co zdążyłem się zorientować otrzymujemy nieporównywalnie więcej w tej cenie niż w przypadku AVR

Link do komentarza
Share on other sites

A ja polecam LPC1114 - ma całkiem spore możliwości, niezłą cenę (polecam kamami, tme ma strasznie drogo).

Poza tym programator nie jest potrzebny. Do programowania wystarczy konwerter RS232<->UART.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.