Skocz do zawartości

Pytania odnośnie sterowania quadrapod'em


cinek93

Pomocna odpowiedź

ok, mniej więcej rozumiem, teraz jeszcze to trochę przestudiuję 😃

[ Dodano: 29-12-2010, 23:16 ]

Przekopałem neta i nie udało mi się znaleźć jak ma to wyglądać. Jak mam połączyć oba źródła zasilania z różnymi napięciami we wspólną masę (najlepiej jakiś uproszczony schemat albo link do strony gdzie jest podobny przypadek)? Mógłbym też pójść na łatwiznę i zasilać wszystko napięciem 5V, ale jednak na 6V serwo jest najbardziej wydajne.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak weźmiesz swoje źródła zasilania to one mają dwa bieguny. Jeden to biegun dodatni, a drugi ujemny, tak jak w baterii, plus i minus. To musisz te minusy ze sobą połączyć, np. przewodem. Ot, cała filozofia.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeżeli zasilasz stabilizatory z tego samego pakietu/baterii to nie ma problemu , jeżeli z różnych to łączysz - do - a plusy prowadzisz gdzie trzeba.

Aha, chyba o tej porze gorzej mi się myśli 🙄 czyli ja sam siebie i innych w błąd wprowadziłem. Ma być jedno źródło zasilania. Ja rozmyślałem skąd wziąć minusy od dwóch kabelków serwa: mocy i sygnału, dlatego było to dla mnie trochę dziwne 😃 Wybaczcie, nie będzie już więcej głupich postów.

Link do komentarza
Share on other sites

Mógłby ktoś potwierdzić czy układ w załączonym obrazku jest poprawny? Nie chciało mi się szukać odpowiedniego programu do rysowania schematów, ale chyba ten rysunek co podałem jest wystarczająco czytelny;) Nie jestem do końca pewny czy odbiornik może być w ten sposób podłączony, w modelach rc wystarczyło podłączyć do zasilania 1kanał, żeby zasilić wszystkie pozostałe, nie wiem jednak jak tutaj.

Płytka: Arduino Mega z procesorem atmega1280

Akumulator: li-pol Rhino 2s 7,4V 1550mAh 20C (w sumie mogłem kupić aku o większej pojemności, ale narazie ten powinien mi wystarczyć)

Serwa: standardy HXT (HX5010)

Przetwornik napięcia: Turnigy MEGABEC8 7V-IN 5/6V-OUT 8A-OUT

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.