Skocz do zawartości

Połączenie + i - od zasilania 1 pytanie .


AmatoreQ

Pomocna odpowiedź

Proponuje najpierw porównać Twoje dzieło ze schematem. Po kolei sprawdzić wszystkie połączenia. Możesz sprawdzić także multimetrem czy nie powstały gdzieś zwarcia.

Do zasilania poleciłbym baterie "płaską" 4,5 V

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie porównałem i niby powinno działać, albo i nie ponieważ

u mnie od ukłądu od 7 nic nie odchodzi żaden przewodzik i od 10 , 12 również, a na schemacie jest ,że powinno być połączenie to przylutować jeszcze przewód tylko do czego go poprowadze ? Po prostu, żeby był ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Więc

na schemacie kreska oznacza połączenie, jeśli kreski się przecinają, nie są połączone chyba, że w miejscu przecięcia postawiona jest kropka. Wszystko co jest połączone ze sobą na schemacie MUSI być połączone w Twoim modelu. Nie ma znaczeni to, że masz taki sam rozkład cześci i kabelków jak autor projektu który realizujesz, jeśli używasz innego modelu płytki uniwersalnej. Twoja płytka też jest bardzo dobra, ale musisz przyjrzeć się schematowi.

Na początek przygody z elektroniką polecam przerobienie, choćby przeczytanie książki "Wyprawy w świat elektroniki" Piotra Góreckiego.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pomyśleć trzeba trochę jak musisz coś połączyć to możesz nawet odizolować w środku i dolutować. Jest tyle możliwości. Bez myślenia do niczego nie dojdziesz.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ze schematu:

1 , 8, 9 16 do +

4, 5, 7, 10, 12, 13 do -

3, 6 silnik 1

11, 14 silnik 2

2 - rezystor do rezystora krótsza noga fototranzystor drugą nóżkę (dłuższą) fototranzystora do +

15 analogicznie jak 2

Link do komentarza
Share on other sites

A mnie ciekawi, dlaczego pomimo potężnego napisu w pierwszym poście, że schemat jest błędny, dalej hardo trzymasz się niego, mimo, że w drugim poście jest schemat poprawiony. Wytłumacz mi to, proszę, bo jest to dla mnie rzecz wybitnie ciekawa, chociaż jeszcze ciekawiej by było gdybyś to polutował i powiedział, ze nie działa i nie wiesz czemu...

Link do komentarza
Share on other sites

przecież ten 1 schemat powinien działać dla L293d

[ Dodano: 10-12-2010, 17:50 ]

RaV na płytce uniwersalnej to wiadomo jak te + połączyć bo tam są ścieżki, a tutaj mam przewód od 1 , 8, 9 16 do +

to jak mam zrobić, aby się każdy dotykał ... Czy nie muszą się dotykać.

Link do komentarza
Share on other sites

przecież ten 1 schemat powinien działać dla L293d

Nie "powinien", ale raczej "może". Inna sprawa, że pewnie masz l293dne (osobiście nigdy nie miałem do czynienia z 293d, zawsze 293dne, a dość już mi przez łapki przeszło, co nie znaczy, że ty go nie masz, ani, że nie istnieje, po prostu DNE jest częściej występujący od D). Kto pisał, że powinien działać dla 293D?

A co do tego jak to przylutować - użyj kawałka przewodu.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.