Skocz do zawartości

[Eagle] pytanie o funkcje programu


zielnony

Pomocna odpowiedź

Witam!!

Rozpocząłem swoją naukę z programem eagle, lecz mam parę pytań i proszę o pomoc.

1. Jak wyszczególnić na schemacie GND i VCC ( jakiej użyć funkcji).

2. Jak usunąć obudowy elementów na płytce PCB, tak aby zostały piny na wywiercenie otworów, a linie obudowy znikły, żeby pozostały jedynie ścieżki potrzebne do wytrawienia. Załączam zdjęcie z płytką, którą wykonałem w eagle, lecz z obudowami elementów.

Pozdrawiam i liczę na pomoc!!!

Link do komentarza
Share on other sites

zielnony, masz za grube ścieżki, te które przechodzą pomiędzy padami mikrokontrolera, raczej nie będziesz w stanie tego wykonać bez zwarć w obecnej postaci. Popracuj trochę nad połączeniami bo teraz to jest jeden wielki bałagan. Popatrz jak inni prowadzą ścieżki, pod jakim kątem itp. Tą płytkę da się zoptymalizować. To złącze silnik3 nie powinno mieć ścieżek pod mikrokontrolerem, jeśli rzeczywiście tam będzie jakiś silnik to te ścieżki będą siały zakłóceniami, daj je bliżej mostka.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ok, zacznę od nowa, jak zrobię to wstawię zdjęcie

[ Dodano: 30-01-2011, 19:17 ]

Gdzie można zmienić ustawienia dotyczące tworzeniu płytki na podstawie gotowego schematu, chodzi mi o grubość tych ścieżek.

Link do komentarza
Share on other sites

zielnony, na raz to raczej nie zmienisz, musiałbyś mieć jakiś skrypt.

Da się zmienić i to bardzo prosto - używasz narzędzia Group (zaznaczasz obszar, w którym znajdują się ścieżki), wybierasz narzędzie Change->Width->wybrana szerokość ścieżki, a następnie klikasz prawym na zaznaczonych ścieżkach i "Change: Group".

Zamiast "Change" można w ten sposób użyć praktycznie dowolnego narzędzia na dowolnej liczbie elementów/ścieżek.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Chodziło mi o to, że do silnika doprowadzasz spore prądy, które będą indukowały w strukturze mikrokontrolera napięcie. Ścieżki prądowe powinny być jak najkrótsze.

Teraz jak zmieniłeś nazwę 3 złącza i wiem, że to nie będzie 3 silnik to wszystko stało się jasne.

Link do komentarza
Share on other sites

Korzystając z tematu o funkcjach eagle'a mam takie pytanie:

Czy jest szybki sposób żeby całą płytkę wypełnić polami masy, czy trzeba robić to ręcznie?

I czy taka płytka nie stwarza problemu podczas termotransferu?

Link do komentarza
Share on other sites

Nazywa się to "polygon", jeśli chcesz powiązać go z sygnałem masy wpisujesz w linii poleceń "polygon gnd". Nie ma problemów przy termotransferze, oczywiście musisz dać odpowiedni odstęp od ścieżek 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.