Skocz do zawartości

[Konkurs] Robotic Tournament - Rybnik 12.03.2011 (LF, MS, MM, S, FS


Pomocna odpowiedź

Witam,

mam przyjemnośc zaprosić wszystkich w dniu 12.03.2011 do Rybnika na zawody robotów Robotic Tournament.

Jest to kolejna edycja zawodów jakie odbyły się rok temu. Na zawodach będą mogły rywalizować ze sobą roboty klasy:

-Minisumo

-Sumo

-Micromouse

-Linefollower

-Freestyle

Regulaminy poszczególnych kategorii umieszczone są pod linkiem

Robotic Tournament

Na stronce są jeszcze pewne braki, szczególnie w dziale sponsorzy, ale zostaną one uzupełnione do końca tego tygodnia.

Na stronie można również znaleźć zdjęcia z poprzedniej edycji zawodów.

Z racji tego że w 2010roku w miejscu w którym odbywały się zawody było dosyć ciasno, postanowiliśmy przenieść się w inną cześć szkoły. Strefy serwisowe teraz będą w pomieszczeniach do których wstęp będą mieli tylko zawodnicy, a trasy i ringi w celu zapewnienia lepszych warunków zawodnikom jak i widzom zostaną odgrodzone taśmami 🙂.

Elektronika pomiarowa z kategori linefollower która w zeszłym roku zawiodła, została poprawiona i przetestowana, a na wszelki wypadek została powielona.

Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszam.

Krzysztof "Decado" Piontek

Link do komentarza
Share on other sites

Super czekałem na te zawody, na inne nie mam jak się dostać, a to mam w zasadzie w domu. Możliwe, że pojawię się z dwoma robotami micromouse i nowy linefollower, którego właśnie powoli kończę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Moje uwagi na szybko:

-piła tarczowa do drewna jako nagroda w minisumo jest trochę dziwną nagrodą

-za dużo przerw podczas zawodów (uczestników nie było wielu, a zawody trwały do 18. W minisumo po

trzech walkach kwalifikacyjnych nie działo się nic od 12 do 14:15).

-przydałyby się bramki do LF

-reszta ok

Szczególnie cieszą mnie zawody w Rybniku, ponieważ mieszkam niedaleko 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Przyszedł już czas na pierwsze opinię 🙂 Zawody naprawdę świetne. Kolega Decado włożył dużo ciężkiej pracy i udowodnił (po raz kolejny?), że nie tylko w dużych miastach można zorganizować fajną robotyczną imprezę 🙂

Szkoda tylko, że bramki do ftl nie zadziałały i czasy musiały być mierzone stoperem (aczkolwiek nie wypaczyło to w żaden sposób wyników). Brakowało też trochę informacji o aktualnych czasach przejazdów etc. Dokuczała też trochę duża odległość pomiędzy miejscem rozgrywania FTL, a strefą serwisową, no ale nic nie poradzimy na brak powierzchni 😉

Co ciekawe poziom FTL na zawodach w Rybniku był zdecydowanie najwyższy ze wszystkich tegorocznych konkursów. Pomimo, że Inferno przejechał praktycznie na maksimum swoich możliwości został daleko w tyle 🙂 Wielkie gratulacje dla zwycięzców - nie mogę się doczekać, kiedy jeszcze raz obejrzę przejazd piekielnie szybkiego Hurricane'a. Fajnie, że ta kategoria się tak w Polsce rozwija 🙂 Dla porównania w zeszłym roku w Rybniku zwycięskie roboty byłby kilkukrotnie wolniejsze.

Wrzucam przejazd Inferno znaleziony na YT (chyba najszybszy przejazd drugiej rundy - trasa chyba trudniejsza od finałowej):

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym wszystkim którzy pojawili się na zawodach bardzo podziękować 🙂. Naprawdę byliście super.😉

A teraz troszkę samokrytyki i odrobina wyjaśnień.

Pierwsza runda eliminacji była za długa, jak sie okazało troszkę niepotrzebnie choć nie do końca. W LF wiem że jeździli do samego końca. Ale tak naprawdę runda ta została tak wydłużona ponieważ sędziowie wszystkich kategorii, na zawodach sędziowali po raz pierwszy i chciałem im dać czas na ewentualne konsultacje ze mną(no niestety we wszystkich miejscach naraz nie mogę być żeby to skoordynować).

Przerwa od 13.45 do 14.25 była taka długa z prostego powodu 🙂 Mieliśmy przerwę na obiad 😃 no głodni też tam nie mogliśmy być.

Potem już chyba wszystko przebiegało poprawnie w bardzo wąskich ramach czasowych.

Niestety jak już napisał TIMONek nie zadziałały po raz kolejny bramki. Mimo że były przetestowane okazało się że cienie rzucane przez osoby postronne mają znaczący wpływ na ich działanie.

Niestety z powodu braku odpowiedniej powierzchni na sali zawody były rozbite na dwa miejsca. Owszem było to kłopotliwe ale myślę że o wiele lepsze niż gdybyśmy na siłę upychali się na sali, co moim zdaniem zrobiło by ogromny bałagan.

Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym, mam nadzieję że nagrody się podobały i mam nadzieję że widzimy się we Wrocławiu gdzie mam nadzieję wystartować z kilkoma swoimi robocikami 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Koledzy już napisali co było nie tak więc nie będę się powtarzał😋 Chciałem bardzo pochwalić ekipę organizacyjną jak i sędziowską, która pomimo drobnych niedociągnięć wykazała się dużą elastycznością. Pomysł żeby wzywać zawodników przez krótkofalówkę dobry, dla tych którzy mieli 2 różne roboty.

Mam nadzieję, że nasze roboty zapewniły dobre widowisko publiczności, pomijając juz kwestię zajętych miejsc.

Trzeci przejazd finałowy Hurricane

Przy okazji ogromny szacun dla inżynierów z Poznania, którzy dobrowolnie zrzekli się nagród za drugiego linefollowera (RESPECT).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.