Skocz do zawartości

Zestaw do nauki robotyki


jkb.robo

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich na forum!

Jestem nowym użytkownikiem i kompletnie zieloną osobą w temacie robotyki. Dlatego zastanawiałem się nad zakupem zestawu do nauki robotyki RoboRobo#2.

Ze względu na swój niski poziom wiedzy w tym temacie proszę was o podpowiedź czy warto kupić taki zestaw, lepiej wybrać jakiś inny (jeśli tak to jaki?) czy może takie zestawy to po prostu bezsensowne wydane pieniądze?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz też sprawdzić ofertę mojego sklepu. Mam gotowe podwozia i sterowniki do nich (Arduino ). Cenowo są pomiędzy oślą łączką a RoboRobo, mają tą zaletę (albo wadę, zależy od punktu widzenia 🙂), że nie musisz samemu projektować elektroniki, tylko możesz od razu zabrać się za programowanie (w Arduino naprawdę proste i przyjemne). Dzięki temu, w nie więcej jak godzinę powinieneś mieć jeżdżącego robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja zaczynałem od pełnego zestawu oślej łączki (drogie trochę jak na ilość wiedzy jaką przekazuje).

Teraz tak myślę, że najlepiej kupić te książeczki + garść elementów jak już Mihau wspominał. No i nie licz na cuda (tak jak ja liczyłem), że dowiesz się wszystkiego z 2 książek.

Z robotyką jest ten problem (albo i zaleta), że dochodzi tutaj programowanie, więc polecam też naukę C++ (łatwo przesiąść się na C, a będziesz też wiedział jak napisać coś dla komputera).

A zestawy takie jak tu podałeś to fajna zabawka do nauki programowania ale nic innego z tym nie zrobisz. Za 700 zł możesz samemu skleić fajnego robocika z którym można pojechać na zawody.

Więc powodzenia i Nai anar caluva tielyanna przyjacielu ! 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Witam kolegi. Według mnie prawa wygląda następująco, czy masz konkretne plany, do czego ten robot miał by służyć?. Czy to ma być robot wielozadaniowy czy inny typ?. Jeżeli nie chcesz wydawać za wiele proponuje jak moi poprzednicy proponowali zacząć coś samemu kombinować. Jeżeli chodzi o mnie do na początku był kit Biegająca pluskwa, następnie zainwestowałem w RoboCar ostatnim, jakiego dostałem w prezencie był kit Robot KSR6 – LADYBUG, były to „roboty” zabawki tylko do złożenia, więc niczego nie wnosiły pożytecznego poza wydanymi pieniędzmi. Teraz mi przyszła taka propozycja może, jeżeli jesteś początkującym to może robot „minisumo” z www.mobot.pl był by dobry na początek?. Ale na nim możesz poćwiczyć chyba tylko programowanie i ew. składanie jak kupisz, jako kit do tego możesz sobie dokupić moduły, ale więcej poczytasz na powyższej stronie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja osobiście polecam zakup zestawu Oślej Łączki. Sam aktualnie ją przerabiam jedyny minus jaki w tej książce znalazłam to brak opisu nóżek potencjometra (ale po 10 min. współpracy z google już wszystko wiedziałem 😅 )Książka warta swojej ceny.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.