Skocz do zawartości

Prośba o sprawdzenie projektu płytki podstawki programatora


Pomocna odpowiedź

Witam. Proszę o sprawdzenie projektu płytki podstawki programatora pod atmegę 8 z własnym zasilaniem.

Źródła pomocne przy weryfikacji:

-opis złącza KANDA,
-nóżkologia atmegi 8.

Będzie to moja pierwsza płytka.

Na jakim papierze dostępnym bez problemu w domu najlepiej jest to wydrukować?

Projekt w Eagle 5.11.0

Przepraszam za duży obrazek, chciałem, żeby był czytelny. Jak okaże się poprawny to korzystajcie z niego ile chcecie 😃

Link do komentarza
Share on other sites

I myślisz, że komuś chce się dochodzić co jest jak i do czego podłączone? Pokaż schemat, to jest najważniejsze.

Jeśli chodzi o uwagi ogólne to

1) staraj się unikać kątów prostych, bo to kiepski nawyk przy projektowaniu układów

2) jeśli planujesz PCB wykonać w domu, to staraj się ścieżki maksymalnie od siebie odsuwać i - tam, gdzie masz miejsce - pogrubiać.

3) masz na płytce sporo miejsca, można wszystko bardziej "upakować" na mniejszej powierzchni

Link do komentarza
Share on other sites

Złącze programatora jest źle podłączone. Widać, że nie wiesz jak liczyć nóżki w układzie scalonym. Liczy się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara rozpoczynając od tego wycięcia na dole.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie mam schematu, tworzyłem wszystko od razu jako płytkę, a co do nóżek to dopiero zauważyłem, liczyłem, jakby to wycięcie było u góry, po prostu źle obróciłem element. Wlutowane będzie odwrotnie (właściwie to przecież wlutowana będzie podstawka).

Dodam jeszcze plik .brd, może komuś w eaglu będzie łatwiej obejrzeć. Trochę jeszcze rozsunę ścieżki. Mam jeszcze pytanie, czy te napisy też mi się wydrukują? Bo nie są mi potrzebne (wiem co gdzie wlutować), a i tak są nieczytelne i wyjdzie syf na płytce.

Dodam jeszcze, że programator to stk200.

prog- at.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

MasterYoda95, z takim podejściem to ja się nie dziwię, że tobie nic nie działa. Schemat jest po to żeby wszystko sprawdzić, poprawność połączeń itp. Tu zrobiłeś podstawowy błąd, potem niechcący wlutujesz podstawkę odwrotnie bo zasugerujesz się widokiem płytki, no a potem włożysz odwrotnie mikrokontroler, żeby był zgodny z wycięciem w podstawce i znów zaczniesz się dziwić, że nic ci nie działa. Ciekawe czy po miesiącu nieużywania takiej płytki pamiętałbyś żeby mikrokontroler wkładać odwrotnie, nie sądzę. Dobre, prawidłowe nawyki trzeba sobie wyrabiać od początku przygody z elektroniką.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.