Skocz do zawartości

Atmega smd schemat


kolor

Pomocna odpowiedź

Witam. Jestem jeszcze laikiem w temacie robienia schematów do uC. Czy mółby ktoś go sprawdzić? tam te rozgałęzienie rezystorów to będzie dzielnik napięcia odczywujący poziom baterii (lepszy sposób mile widziany:). rząd padów to bardzo małe złącze ffc które połączy to wszystko z drugą płytką (wrzuce jak się z tą uporam)

dzięki i pozdro

__________

Komentarz dodany przez: Bobby

Poprawiłem obrazki

Link do komentarza
Share on other sites

Strasznie poryte podłączenie KTIRów. Dzielnik napięcia powinien dzielić napięcie z baterii, a nie stabilizatora. Poza tym, mógłbyś wrzucić schemat normalnie, a nie podzielony na 2 w połowie, Armir bodajże wysyłał poradnik jak wyeksportować widok z eagla w całości. DGND i AGND masz połączone? I jak czemu xtale tak dziwacznie podłączone?

Link do komentarza
Share on other sites

ok już szukam, wrzuce i odpowiem na pytania

___

edit

na dzielniku powinno być Vcc, i było musiałem cos pomieszać przy rozdzieleniu masy.

czy możesz mi powiedzieć jak poprawnie podłączyć KTIR'a ( tam ten rezystor też jeszcze nie ma wartości, powinno być 220 )?

a xtale są chyba pod zewnętrzny rezonator (nie daje) więc co z nimi zrobić? tak samo wyskakuje mi błąd erc'a że port f jest niepodłączony i nie wiem co z tym fantem zrobić

proszę o pomoc

__________

Komentarz dodany przez: Bobby

znowu mała poprawka 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

kolor, a dlaczego idziesz na łatwiznę? Każdy wrzuca schemat do sprawdzenia zamiast przejrzeć schematy istniejących robotów z działu Nasze sukcesy i na jego podstawie robić własny schemat. Ludzie ogarnijcie się i weźcie się do roboty. Ten dział wychowuje leni, nie wiem czy dobrym pomysłem było jego stworzenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Obojętnie jaki to robot to wyższe taktowanie jest lepsze. Lepiej dać kwarc.

Nie, nie jest tak. Niekoniecznie zawsze wyższe taktowanie jest lepsze, uC szybciej taktowany pobiera więcej prądu, przy użyciu 16MHz nie wykorzystasz najwyższych prędkośći uarta, bo generowany błąd będzie zbyt duży, ciężej jest obsłużyć usb (oczywiście software'owo, chociaż to trochę naciągany argument) i wiele innych.

Link do komentarza
Share on other sites

to nie jest tak że nic nie szukałem tyko narysowałem od tak sobie byle jak i ktoś mi wszystko poprawi. Jest sporo schematów które przestudiowałem i każde różnią się od siebie (a to button switch przy resecie, ato kwarc, a to Vodniesienia podłączone lub nie..). Sporo tego. nie chciałbym dawać kwarcu ponieważ objętosćjaką ma zajmować płytka jest bardzo ograniczona. Naprawdę bardzo porszę o przejrzenie takich detali jak cała struktura zasilania, rezystory, ponieważ to mój pierwszy schemat i prawdopodobnie narobiłem błędy

co do kwarcu wiem że pobiera więcej prądu wtedy, tak samo Vref (ale zdecydowałem je podłączyć co potrzebuje do mierzenia poziomu baterii) i dlatego odpada. myślę że w minisumo wolniejsze operowanie nie wpłynie znacząco

edit. planuje podłączyc jeszcze usb ale musze nieco przewałkować temat

dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.