Skocz do zawartości

Niedziałający światłolub


Lyserg

Pomocna odpowiedź

Czy 2 pady które należą do jednej ścieżki mogą być zalane cyną ? Mam na myśli,że są ze sobą połączone cyną. Dokładnie chodzi mi o mostek i pierwszy od lewej pomaranczowy przewod.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Czy 2 pady które należą do jednej ścieżki mogą być zalane cyną ?
Jeżeli należą do tej samej ścieżki to oczywiście że tak. Jeżeli są jedną ścieżką to znaczy że są ze sobąpołączone miedzią, ale jeśli będą i miedzią i cyną to nic ni szkodzi 😃
Link do komentarza
Share on other sites

Teraz mam pytanie z innej beczki. Wszystko podłączone, napięcie na układzie jest,świecę światłem ale silniki nie reagują. Po zetknięciu nóżek fototranzystorów silniki też nie reagują. Co to może być ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

świecę światłem ale silniki nie reagują. Po zetknięciu nóżek fototranzystorów silniki też nie reagują

Znam to, też mi się zdarzyło. Sprawdź czy silniki podłączone bezpośrednio do prądu działają.

Po obu stronach układu na wszystkich pinach jest napięcie?

Link do komentarza
Share on other sites

Jak mam podłączyć serwo bezpośrednio do zasilania ? Wsadzić poprostu plus i minus do odpowiednich otworów w złączu ? Sprawdzałem testem na ciągłość obwodu i jest okej wszędzie 😕

EDIT: Tą płytkę w mikroserwie też się odcina ? Bo teraz tak patrzę,że nie zdjęciach jej nie ma. I czy podłączony do silnika ma być przewód brązowy i czerwony czy mogą być dowolne?

Link do komentarza
Share on other sites

Tą płytkę w mikroserwie też się odcina ?

Tej płytki nie trzeba odcinać. Przewody od zasilania muszą być podłączone bezpośrednio do silnika.

I czy podłączony do silnika ma być przewód brązowy i czerwony czy mogą być dowolne?

Mogą być dowolne.

Jak mam podłączyć serwo bezpośrednio do zasilania ?

Normalnie jak każdy silnik DC. Czyli tak jak napisałeś

Wsadzić poprostu plus i minus do odpowiednich otworów w złączu ?
Sprawdzałem testem na ciągłość obwodu i jest okej wszędzie.

Sprawdź płytkę w następujący sposób. Najpierw sprawdź testem ciągłości czy ścieżki są dobre. Następnie podłączasz zasilanie do układu. Miernikiem ustawionym na pomiar napięcia sprawdzasz czy jak zaświecisz na czujniki czy pojawia się napięcie. Jeśli tak to układ jest ok. Jeśli silniki też działają to nie powinno nie działać. Jakim napięciem zasilasz układ?

Link do komentarza
Share on other sites

Układ zasilam bateriami o łącznej mocy 5V.Okazało się,że jeden silnik nie działa,więc następny jest już w drodze. Ale nawet po podpięciu jednego i świeceniu albo zwarciu nóżek fototranzystora nic się nie dzieję,więc będę szukał testem na ciągłość.Napięcie na fototranzystorze przy mocnym świetle ciągle wynosi 0.

Link do komentarza
Share on other sites

Przeczytaj sobie ten artykuł:

Od żółtodzioba do pierwszego robota w dwa tygodnie

Napisałem to najbardziej łopatologicznie, jak tylko potrafiłem. Masz tam też odpowiedzi na najczęstsze pytania i problemy.

Zwróć uwagę na wzmiankę o podstawach elektroniki. Bez tego nawet nie próbuj się zabierać za roboty, bo szkoda kasy na psucie elementów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.