Skocz do zawartości

Dzień otwarty politechniki - jest ktoś, kto pomoże przyszłej studentce? ;-)


Miramin

Pomocna odpowiedź

Jeśli chcesz się dużo dowiedzieć, ale to naprawdę dużo, to polecam koło naukowe. Co prawda obecne przedstawicielstwo koła CybAiR to jakaś kpina, w ogóle nie dzielą się informacjami co planują i są zamkniętym kółkiem osób z akademików bądź mieszkających 5 minut od uczelni. Natomiast do koła warto należeć i warto się zgłosić do robienia projektu u mgra Gardeckiego (uczył młodych członków koła praktycznej elektroniki, m.in. przez niego jestem zadowolonym robotykiem a nie niezadowolonym automatykiem) - w trakcie możliwe, że będziesz przeklinać taki wybór, ale później stwierdzisz, że było warto.

Z otwieraniem specjalności jest tak, że nigdy nie otwierają więcej niż dwóch 😉 co najwyżej jakaś specjalność może wyprzeć automatykę bądź robotykę (co też się nie zdarzy). Szansa rośnie jeśli jest bardzo dużo osób na roku, dla mniej niz 30 osób na pewno nie otworzą specjalności, a u mnie liczba chodzących na zajęcia nigdy nei przekroczyła 80, więc na 3 specjalności nigdy nei było szans. Zresztą jak to jest na każdej uczelni: przedmioty obieralne obierają władze uczelni, specjalności również one określają. Ostatnio spotkał mnie szok - można mieć wrażenie, że wybór przedmiotów obieralnych w pewnej części został uszanowany 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Wybierz jakiś jadący przez Most (Dworcowy), najlepiej 6,11 lub 12. Wysiadasz na przystanku Serafitek (pierwszy za Wartą) i idziesz w lewo (kierunek przeciwny do bloku, Bety i Biedronki). Przechodzisz koło akademików, kościoła (lub apteki) i juz widzisz uczelnię. Bardziej obrazowo się nie dało 😉

Tej zamotałeś trochę. Dużo prościej dla koleżanki będzie wsiąść na Moście Dworcowym w tramwaj 5 jadący w stronę Kaponiery i wysiąść tuż obok polibudy. (Nawet przystanek nazywa się Politechnika 🙂 - tuż za mostem św. Rocha ).

[ Dodano: 13-03-2011, 18:00 ]

stołówki są koło akademików i koło budynku TVP (między akademikami a przystankiem Serafitek)

To ile tych stołówek jest ? Bo ja znam jedną obok DS5 😉

Miramin, wyślij mi swoje zdjęcie na PW, sobotę mam wolną i PP znam (3 rok tu studiuję). Więc zastanowię się.

[ Dodano: 13-03-2011, 18:05 ]

- biblioteka jest w trakcie przenoszenia do Centrum Wykładowego - idąc wzdłuż uczelni chodnikiem od strony rzeki łatwo znaleźć

Już przeniesiona gwoli ścisłości. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Leogict, sprostowałem, dróg na PP jest kilka z dworca, wkolejnym poście podałem pozostałe.

W budynku TVP jest podobno stołówka dostępna dla ludzi z zewnątrz, z nieco lepszym jedzeniem niż ta koło DSa. Nie byłem, nie wiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Leogict, sprostowałem, dróg na PP jest kilka z dworca, wkolejnym poście podałem pozostałe.

Faktycznie, przeoczyłem to.

W budynku TVP jest podobno stołówka dostępna dla ludzi z zewnątrz, z nieco lepszym jedzeniem niż ta koło DSa. Nie byłem, nie wiem.

A fakt, ale stołówką to ciężko nazwać chociażby z powodu wielkości. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Traker, póki się nie porozbestwiam po forum/sklepach elektronicznych i nie pobuszuję trochę w stosach kabli, płytek, czy innych takich z lutownicą w ręku, to i tak za wiele nie napiszę poza off-topem 😋 Więc proszę mi tu się za bardzo nie ekscytować 😉

OS, złoty człowiek z Ciebie, doprawdy! 😉 Kołem i projektem się zainteresuję na pewno, mam nadzieję, że nie okażę się ostatnim bucem, co to się wszystkiego po kolei chwyta, a potem go szlag trafia, bo wyleciał 😉 A co do mechatroniki - w zasadzie może to i lepiej, że tylko jedna z preferowanych przeze mnie specjalizacji pewnie zostanie otwarta, bo jakoś tak się przyzwyczaiłam, że czasem najlepsza droga, to najprostsza droga, a jak potem mam marudzić "mogłam iść na tamto, a poszłam na to i jest be", to w sumie a nuż mi to na zdrowie wyjdzie 😉

Leogict - dzię-ku-ję! Już ślę ;-P

Więc zastanowię się.

Wychodzi na to, że jeszcze muszę casting przejść, żeby mnie oprowadzono 😃

Link do komentarza
Share on other sites

No dobra, zaczynamy od nowa - kolegi Leogict'a podobno w Poznaniu w sobotę nie będzie i niejako się odwołał (wiem, śmierdzi to jakością mojego zdjęcia ewentualnego, ale jakby ktoś był sprytny, to bodaj nawet na googlach-grafice jak wpisać mój nick to zdjęcie pierwsze dziewuchy z długimi włosami by znalazł 😋 ) i jestem zmuszona niejako ponowić swoją prośbę odnośnie tego całego dnia otwartego 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Byłam, byłam, co prawda na wstępie się gubiłam, ale z pomocą OSa jakoś dotarłam na przystanek tramwajowy, po spytaniu pani o szczegóły jazdy tramwajem dowiedziałam się, że muszę zawrócić po bilet, następnie już na miejscu wpierw zwiedziłam cały pion, a za cholerę znaleźć nie mogłam sali B. Po dotarciu więc na 8. piętro przyszło mi zagadnąć do bogu ducha winnego studenta, od którego dowiedziałam się, że muszę do -1 poziomu się cofnąć, co niezwłocznie zrobiłam. Ku swojemu zdziwieniu zobaczyłam całkiem sporo dziewuch, ale chyba żadna nie kręciła się koło stoiska AiR, stąd wnioskuję, że jednak będę jedną z nielicznych na tym kierunku. Ogólnie co prawda stoisko AiR dość bidne było, bo tylko mięli fajny czerwony pojazd będący krzesłem na ogromnych kołach z masą amortyzatorów i jakimś mechanizmem balansującym, ale już koło SPECTRUM oferowało przedstawienie procesu wytrawiania płytek, pokazywali rzekomo minisumo, choć ta kategoria wielkościowa, zdaje się, już chyba pod sumo jednak się podpinała, płytkę ATMegi32, etc. No i ogólnie chyba od nich więcej się dowiedziałam o AiR niż od człowieka z właściwego stoiska 😋 Ponadto dziewuchy z Matematyki sympatyczne tak mnie na ten kierunek próbowały zaciągnąć, że gdyby nie strach przed pracą w banku czy w innym strasznym miejscu, to kto wie 😋

Tak czy inaczej - 1. żyję (!), 2. było prześwietnie i jak najbardziej czuję się zachęcona, 3. Dowiedziałam się względnie wszystkiego, na czym mi zależało, 4. Wróciłam padnięta. Co przy moich pokładach energii dość niespotykane 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ach, i oferujesz oprowadzanie kobiet? 😃 A tak bardziej serio, to w sumie u nas nawet o PG nie słyszałam, żeby ktokolwiek jakoś propagował jakieś dni otwarte czy ogólni zapraszał tam. Inna sprawa, że pewnie od nas też ktoś wpadnie, bo parę osób miało się tam wybierać 😋 Co ciekawe na PP chyba jedyna z mojej szkoły byłam ;x

Link do komentarza
Share on other sites

Jak już promujemy PG to również zachęcam. Jeżeli chodzi o AiR na ETI to mamy bardzo dobrą kadrę, która nie uwala studentów dla sportu. A tak dla porównania słyszałem, że w Poznaniu pod tym względem jest chyba najgorzej, przynajmniej według relacji znajomych. Ale zamiast na dzień otwarty myślę, że lepiej przyjechać pod koniec maja na Bałtycki Festiwal Nauki. Będzie trwać w dniach 25-29 maja. Maturzyści zwykle wtedy opijają najdłuższe wakacje w życiu ale może ktoś się skusi. Różne wydziały będą prezentować jakieś doświadczenia itp odbędą się wykłady, konferencje i wiele innych imprez w tym Trójmiejski Turniej Robotów na którym będzie dużo osób z tego forum.

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie może da się coś skombinować, jeśli będzie z kim jechać, bo jednak kolejne samotne wypady średnio mi podchodzą 😃

Btw, mi się wydaje, czy PP wygląda jak bardzo wysoki budynek jakiegoś liceum, jeśli patrzeć od pięter I-ostatnie? 😋 Bo u nas w sumie to jednak zupeeełnie inaczej na uczelni jest i trochę mnie to zdezorientowało, że zajęcia macie chyba z tego, co szło zauważyć, prawie że w normalnych klasach tylko lepiej wyposażonych ;]

Link do komentarza
Share on other sites

To nie są normalne klasy, niektóre to lotniskowce :| czyli szeroka na 6 osób (3 ławki) a długa... jeszcze nie pomyśleli, aby te długie sale podzielić na pół. A ćwiczenia rachunkowe jak ćwiczenia, są w normalnych salach. Za to sale laboratoryjne już się różnią.

GAndaLF, uwalnianie studentów dla sportu w sensie wyrzucania czy przepuszczania? W Porównaniu do takiej Akademii Ekonomicznej, Politechnika ma naprawdę wysoki poziom kształcenia. Porównywać z innymi politechnikami nie bardzo mam jak, bo mitów o uczelniach powtarzać nie będę, bo siewielokrotnie przekonywałem, że mit powtarzany jako coś odstraszającego czy nieuczciwego, ale normlanego, jest w rzeczywistości wyjątkową sytuacją, ale zapamiętywaną przez swoją paskudność. Aby porównać uczelnie potrzeba by wiele opinii z wielu lat na temat każdego kierunku od wielu studentów. Ja np. mógłbym powiedzieć, że wykładowca od fizyki na I. semestrze to członek (grona profesorskiego), ale ze znajomych osób, które poszły na PP z którymi gadałem nikt inni poza mną z nim nie miał i oni mają inne zdania na temat swoich wykładowców.

Link do komentarza
Share on other sites

Oldskull uwalanie a nie uwalnianie 😃 Masz rację co do powielania plotek dlatego może też dam sobie spokój z porównywaniem. I temat "uwalniania" zostawię już w spokoju 😃

Jeśli chodzi o sam poziom kształcenia na PP nie mam żadnych zastrzeżeń. Tym bardziej, że moim rodzinnym miastem jest Koszalin a tutejsza polibuda zasłynęła pod tym względem 😃

Link do komentarza
Share on other sites

No tyle to wiem, że się różnią. Co prawda zamiast chodzić z grupą po prostu pałętaliśmy się ze znajomym później po terenie kampusu i nawet chyba na czyjeś zajęcia udało nam się wbić w laboratorium meteorologicznym, ale ogólnie bardzo pozytywnie oceniam cały wypad. Mało "klas" tylko zwiedziliśmy, bo ja osobiście chyba tylko w tej byłam, co to tam luxometr, zabawne okno "podświetlane" było i kilka innych bzdurek.

Swoją drogą tak a'propo - na PP jaki procent zwykle do końca dociera od samego początku?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.