Skocz do zawartości

Dzień otwarty politechniki - jest ktoś, kto pomoże przyszłej studentce? ;-)


Miramin

Pomocna odpowiedź

Witam, wychodzę chyba z zupełnie dziwaczną prośbą, ale tak się składa, że wybieram się na dni otwarte Politechniki Poznańskiej i co prawda miałby mnie kto oprowadzić po mieście, acz nie jest to osoba, która która miałaby jakiekolwiek pojęcie o samej uczelni, w dodatku niekoniecznie zgrywamy się z godzinami, w których mogłaby mi poświęcić trochę czasu, stąd prośba:

Czy jest ktoś (w zasadzie chodzi tu głównie o studentów AiR, bo fajnie byłoby przy okazji usłyszeć to czy owo o miejscu, w którym spędzę 5 lat przy odrobinie szczęścia 😉 ), kto zechciałby oprowadzić przyszłą studentkę AiR po Politechnice Poznańskiej, wpierw odbierając ją koło godziny 10:20, czy tam 9:20 (zależnie od miejsca wyjazdu) dnia 19.03.2011 z dworca PKP na przystanku Poznań główny. Jeśli ma to jakieś znaczenie, to nie mam wąsów, garba i 120cmx120kg i nie jestem zdesperowaną poszukiwaczką towarzystwa. Po prostu mam bardzo "kobiecą" orientację w terenie, chyba nie muszę mówić, co to oznacza w praktyce ^^'

Link do komentarza
Share on other sites

Aww. Cóż za podłość ;] (zwłaszcza, że niekoniecznie widzę w Tobie potencjalnego oprowadzającego z racji miejsca zamieszkania choćby, Cholero :] ) choć oczywiście mogę wysłać na pw jakimś linkiem czy czymś jeśli faktycznie ktoś by się zadeklarował, bo nie zależy mi na chwaleniu się swoją osobą na forum (bo od tego są inne strony), acz nie widzę przeszkód (zwłaszcza, że miło byłoby się z daną osobą odnaleźć już na miejscu 😉 )

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jestem na AiR, ale obawiam się, że w sobotę będę mieć inne zajęcie. Co nie znaczy, że nie spróbuję pomóc.

Wiesz jak trafić? Z Poznań Główny jak wychodzisz przed dworzec najlepiej iść na tramwaj - w tym celu na wprost po lewej wypatruj schodów w górę (po wyjściu z dworca!), jak tam wejdziesz zobaczysz przystanki tramwajowe przed Targami (taki przeszklony gmach). Nie zapomnij kupić biletu. Wybierz jakiś jadący przez Most (Dworcowy), najlepiej 6,11 lub 12. Wysiadasz na przystanku Serafitek (pierwszy za Wartą) i idziesz w lewo (kierunek przeciwny do bloku, Bety i Biedronki). Przechodzisz koło akademików, kościoła (lub apteki) i juz widzisz uczelnię. Bardziej obrazowo się nie dało 😉

I teraz tak: pierwszy, niski budynek, to budownictwo, dwa wysoki (jeden z zegarem) to licząc od strony rzeki - Budowa Maszyn i Wydział Elektryczny. Jeśli pójdziesz na AiR na elektrycznym, to tam spędzisz mnóstwo czasu. Na Wydziale Zarządzania i Informatyki też tam trochę posiedzisz, ale może tyci mniej.

Co warto wiedzieć:

- ostatnia winda jest najszybsza, mimo iż pojedyncza, mieści dużo osób

- automaty są rozmieszczone dziwnie po piętrach, ale zawsze we wnęce na samym środku. Najtańsza kawa jest przy szatni.

- bankomat od PKO jest koło szatni, od BZWBK jest na Rondzie Rataje

- Poczta jest w akademiku na terenie kampusu uczelni, łatwo znaleźć

- przychodnia jest na terenie kampusu (trudno znaleźć) od strony jeziora maltańskeigo. Oprócz tego jest między kościołem a sklepami (łatwo znaleźć). Przyjezdni chodzą do tej pierwszej, chyba ze względu na ubezpieczenie zdrowotne.

- najbliższe ciepłe jedzenie jest w barze na najniższym piętrze, następne koło Społemu, stołówki są koło akademików i koło budynku TVP (między akademikami a przystankiem Serafitek)

- księgarnia jest na samym dole budynku Budowy Maszyn

- biblioteka jest w trakcie przenoszenia do Centrum Wykładowego - idąc wzdłuż uczelni chodnikiem od strony rzeki łatwo znaleźć

Gdzie warto zajrzeć (o ile będzie otwarte):

- A8 - hala zaraz za "elektrykiem", idąc na AiR na WE spędzisz tam prawdopodobnie sporo czasu. Na zachętę warto zajrzeć do laboratorium 2 (robot KUKA) i 3 (najfajniejsze laborki na całych studiach).

- hale h21 (elektortechnika i metrologia) i h23 (o ile coś nie pomyliłem nazwy) - są równolegle do elektryka i BMa (bud.maszyn) - tam trafiają wszyscy elektrycy i pokrewni. Można tam trafić przechodząc między A8 i elektrykiem i przez taki mały mostek. Tam są laboratoria elektroniki (czyli mierniki i oscyloskopy), maszyn elektrycznych, zarządzanie ma tam roboty przemysłowe, wszyscy sterowniki programowalne.

- na 6. piętrze elektryka jest kilka ciekawych laboratoriów, nie pamiętam numerów sal: energoelektroniki i metrologii.

To chyba tyle jeśli chodzi o AiR. Część się pozmienia, bo budują nowy budynek i albo w tym albo w przyszłym roku część laboratoriów tam się poprzenosi.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ło Jezus Chytrus (koniecznie ze Świebodzina!) Albo mnie przeceniasz (trzeci rok mieszkam w Zielonej Górze i nadal się gubię, stąd właśnie była moja prośba o oprowadzenie 😋), albo jeśli tam trafię, to znaczy, że jesteś mistrzem nawigacji i opisu ^-^' Tak czy tak dziękuję, acz nadal pozostawiam temat jako aktualny (nie ufam swoim zdolnościom gps-opodobnym 😋) i jeśli tylko jest ktoś, kto te parę godzin mógł zarezerwować (Zachęcam piwem/czekoladą, czy jakąś inną drobną formą odwdzięczenia się 😋) to proszę o kontakt czy tam wpis w tym temacie.

Link do komentarza
Share on other sites

No niestety, ale chociaż mieszkam w Poznaniu, to w soboty autobus mam dość rzadko.

Aby trafić nieco prościej:

http://poznan.jakdojade.pl/ początek wpisz Dworzec Główny, koniec Piotrowo. Pokaże Ci alternatywną trasę autobus+tramwaj. Lub też Most Dworcowy jako początek to pokaże Ci albo tak jak mówię, albo jeszcze inaczej: tramwajem 5 bezpośrednio pod uczelnię (kierunek jazdy tramwaju _przeciwnie_ w stronę PKP). Poza tym jak już przekroczysz Wartę, to każda napotkana osoba powinna Ci wskazać dobry kierunek.

Link do komentarza
Share on other sites

Jutro są zawody w Rybniku, więc sporo osób tam pojechało i pewnie nie ma dostępu do internetu. Poczekaj kilka dni to pewnie ktoś z Poznania się odezwie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, dzięki, OS, a na ewentualne zainteresowanie tematem jest tydzień, więc ufam, że faktycznie jeszcze ktoś napisze. Ew zamarudzę jeszcze o szczegóły chociaż co do tej nawigacji 😋

Link do komentarza
Share on other sites

W wydaniu poznańskim raczej matma, matma i Matlab 😋

W każdym razie, jeśli będę akurat w Poznaniu, to może się poświęcę w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki" 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

E. Matematyką bym się specjalnie nie przejęła, ale, cholera, jedno, co mnie martwi to chyba jednak programowanie. Bo mogę sobie umieć/lubić matematykę czy fizykę, a bez dorych podstaw z programowania mogę sobie całki malować choćby i na monitorze, a i tak mnie prędzej szlag trafi, niż jakiś program/urządzenie programowane przeze mnie zadziała 😋 Inna sprawa, że jak przeczytałam przy którymś robociku, że zrobiła go osoba, co to rzekomo dwa tygodnie wcześniej w ogóle zainteresowała się tego typu przedsięwzięciami, a nawet teorii (rzekomo) nie znała, to mi się jakoś lżej na duchu zrobiło i nawet sama zbieram się rozejrzeć za elektroniką i a nuż zrobię coś może i mało ambitnego, ale swojego. Inna sprawa - AiR na PP oferuje bodaj specjalizację robotyka lub mechatronika i pewnie też jeszcze się zastanowię, bo opcja druga też wydawała mi się od początku ciekawa 😋

A co do "dziewczyny na politechniki" to o ile dziewuchą się czuję w 100%, o tyle po prostu raczej nigdy nie widziałam się w jakoś specjalnie kobiecym zawodzie, bo i nigdy mnie nie interesowało to, czym to się dziewczyny zajmowały. Stąd raczej nie sądzę, żebym miała zapoczątkować wielki "bum", bo zgaduję, że po prostu mam dość inną mentalność od większości przedstawicielek płci pięknej 😉

Mactro, to jakbyś wiedział już, że będę mogła Ci bezczelnie wydrzeć te parę godzin z Twojego życia, to jeszcze napisz, będę wdzięczna 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.