Skocz do zawartości

Kamera bezprzewodowa


Wazela

Pomocna odpowiedź

Witam. Zaznaczam od razu, ze jestem zielony.

Znalazłem na sieci takie oto schematy od kamery bezprzewodowej.

Nadajnik:http://zapodaj.net/43c7e9fe7933.png.html

Odbiornik:http://zapodaj.net/8eb517c5f0b1.png.html

Potrzebne rzeczy (oprócz tego co potrzebne do nadajnika i odbiornika):

-kabel USB

-gniazdo czincz

-stabilizator napięcia LS 7805

-kabel AV

Schemat podłączenia nadajnika: http://zapodaj.net/707c90bc17fd.png.html

Ale mam mały problem- nie mam pojęcia co oznaczają schematy 1 i 2- czy ktoś mi to objaśni?? z góry dziękuję (PS. czy stabilizator napięcia będzie potrzebny na 2 bateriach 6F22??)

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

W usb masz 5v i nie możesz z dawać tam 7805. Bez niego będzie ok.

Mogę wiedzieć czemu? A po 2 zdaje mi się, że w usb jest 12, ale się nie kłócę. Czekam nadal na objaśnienia schematów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W usb masz 5v i nie możesz z dawać tam 7805. Bez niego będzie ok.

Tam raczej właśnie MUSI dać 7805 bo skoro jego zasilaniem będzie bateria 9V to do kamerki USB musi dotrzeć stabilizowane 5V.

Schematy 1 i 2 przedstawiają schemat przekształcenia sygnału radiowego na sygnał video chinch, jeśli obraz będzie pobierał z chinch'a (co chyba jest najprostszym rozwiązaniem) nie potrzebujesz wiedzieć jak to przekształcanie przebiega.

Wydaje mi się, że z kamerką USB to nie będzie działać bo obraz jest przesyłany cyfrowo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra, odpuszczam sobie... Niestety, ściema, nie może to działać. Ale odnalazłem fajną kamerę za 200 zł.

http://www.sklep.easyrobot.pl/Miniaturowa_kamera_bezprzewodowa_z_odbiornikiem_PK_803T-29.html

Wygląda fajnie, ma fajną specyfikacje. Może ktoś z was ma doświadczenie z tą kamerą. Albo ktokolwiek z was ma do sprzedania taką kamerę? Używaną oczywiście.

PS. Czy da się coś takiego może podpiąć zamiast czinczami do TV jakoś (nie wiem jak) do PDA?

Link do komentarza
Share on other sites

Do komputera tylko jeśli karta graficzna ma złącza VIVO. Jaki zasięg potrzebujesz? Media Tech ma kamerę USB bezprzewodową o zasięgu 10m widzianą jako kamera internetowa, lepszego taniego rozwiązania nie znalazłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Hmmm. Zasięg 10 m to słabo, a w terenie nie będę popylał z PC w plecaku... Wolę wydać 200 zł na tą kamerę chyba 🙂 Aha i jeszcze jedno, skoro to jest odbiornik analogowy, to czy na PDA pójdzie? bo nie wiem czy odbierze to jakoś analoga. Jeśli nie da rady, to czy ktoś ma może schematy jakiegoś przetwornika- analog na cyfrę. No i schemat nadajnika, coby połączyć się z PDA, bo niestety nie mam w nim USB.

Link do komentarza
Share on other sites

Aha i jeszcze jedno, skoro to jest odbiornik analogowy, to czy na PDA pójdzie? bo nie wiem czy odbierze to jakoś analoga. Jeśli nie da rady, to czy ktoś ma może schematy jakiegoś przetwornika- analog na cyfrę. No i schemat nadajnika, coby połączyć się z PDA, bo niestety nie mam w nim USB.

Wysoce nieprecyzyjna treść. Mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz. Z odbiornika kamerki dostajesz analogowy sygnał video. Czy pójdzie na PDA? Czy odbierze analoga? Nie, bo nie jest do tego przeznaczony. Wymyśliłeś, że potrzebny będzie nadajnik co by się połączyć z PDA, czym połączyć? IrDA, bluetooth, WiFI, RS232......

Dodam jeszcze, że tę kamerkę można dostać taniej.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Aha i jeszcze jedno, skoro to jest odbiornik analogowy, to czy na PDA pójdzie? bo nie wiem czy odbierze to jakoś analoga. Jeśli nie da rady, to czy ktoś ma może schematy jakiegoś przetwornika- analog na cyfrę. No i schemat nadajnika, coby połączyć się z PDA, bo niestety nie mam w nim USB.

Wysoce nieprecyzyjna treść. Mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz. Z odbiornika kamerki dostajesz analogowy sygnał video. Czy pójdzie na PDA? Czy odbierze analoga? Nie, bo nie jest do tego przeznaczony. Wymyśliłeś, że potrzebny będzie nadajnik co by się połączyć z PDA, czym połączyć? IrDA, bluetooth, WiFI, RS232......

Dodam jeszcze, że tę kamerkę można dostać taniej.

Wiem, ze można, ale to na razie nie jest ważne.

Wyjaśniam więc. Schemat połączeń-

Kamera>>Odbiornik>>PDA

Na odbiorniku nie ma żadnego złącza Bluethooth, IRDY, ani nic 🙂

Są tylko złącza na kabel ethernet, 2 chinche i zasilanie, więc nawet nie mam pomysłu jak to połączyć.

Już rozumiecie?

Link do komentarza
Share on other sites

obrazu wideo z chinch ot tak sobie nawet do desktopa nie podłączysz a co dopiero do PDA. W tym PDA prawdopodobnie nie masz nawet hosta USB, wiec nie ma o czym dyskutować. Jedyne co to jakiś streaming online.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.