Skocz do zawartości

Problem z folią do obwodów


Wojcik98

Pomocna odpowiedź

Witam!

Mam problem z folią do drukowania obwodów (konkretnie TES-200). A problem w tym, że drukarka wciąga trochę folii, a później już nie zamierza 😕 . Wiem, że lepszy jest papier kredowy, ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy nie wiecie co zrobić żeby folia się cała wciągała lub czy nie ma jakiś zamienników papieru kredowego

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Możesz skleić dokładnie brzeg folii od strony drukarki (oraz w kilku innych miejscach) razem ze zwykłą kartką. Ja tak robiłem z papierem fotograficznym, kiedy ślizgał się na wałku... Gwarancji nie daję. I przygotuj się na awaryjne wyłączenie zasilania, gdyby zaczęło się rozklejać i włazić nie tam, gdzie powinno.

Ale zanim to zrobisz, popróbuj najpierw z ustawieniami papieru w opcjach wydruku - wybierz coś "śliskiego" jak chociażby papier foto.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zasadniczo może być, tylko kilkunasto(kilkudziesięcio?)krotnie drożej Ci to wyjdzie przy podobnym efekcie. Wystarczy, że kartka będzie gładka - może być nawet zadrukowana strona z gazety (osobiście polecam błyszczące ulotki z wszelakich targów 😉 ). Papier kredowy ma tą przewagę, że kreda wypełnia drobne pory i częściowo osadza się na laminacie - na dużych polach miedź nie jest "dziurawa" po wytrawieniu. Z drugiej strony, trzeba usuwać kciukiem pod bieżącą wodą kredę spomiędzy ścieżek - przy mocno "upchanej" płytce bolą palce 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Nie chce pisać nowego tematu, bo i tak dużo napisałem, a to pytanie jest związane z tym tematem. Mianowicie: Jak przenieść coś z pliku pdf dojpg czy coś. Próbowałem z corelem, gimpem i oczywiście z paintem 😋 . Czy mógłby mi ktoś poradzić jak to zrobić, albo od razu zrobił(w co wątpię)?

Link do komentarza
Share on other sites

Jak przenieść coś z pliku pdf dojpg czy coś.

Zainstaluj sobie program Foxit Reader. Ma taką opcję gdzie zaznaczasz sobie kawałek dokumentu i kopiuje Ci do schowka jako obraz, co następnie można wkleić do painta czy gdzie tam Ci się podoba.

Dodam (żeby nie było że szerzę piractwo) że wspomniany program jest darmowy.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Można nawet robić printscreen (i do painta albo Irfana) 😉 a podana opcję ma chyba również Acrobat. Oprócz tego polecam pdfcreator - można drukować do pdf, (chyba) eps i całego mnóstwa formatów obrazów (w tym jpg i png).

Link do komentarza
Share on other sites

Ja osobiście polecam darmowy programik Inkscape - program do grafiki, ale ma bardzo fajny import plików z PDFa, tam można sobie coś powielić, automatycznie poukładać w kolumnach i wierszach i znowu zapisać do PDFa.

Inkscape

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.