Skocz do zawartości

Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2011


Treker

Pomocna odpowiedź

Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2011,

czyli jak zorganizować zawody robotów interesujące nie tylko dla pasjonatów

Sprawa wydaje się skomplikowana – w jaki sposób można połączyć dwa światy – konstruktorów, dla których najważniejsza jest rywalizacja i stworzenie jak najdoskonalszej konstrukcji, i amatorów, których od widoku wnętrza komputera zaczyna boleć głowa? Receptą okazał się wymyślony w zeszłym roku przez członków Koła Naukowego INTEGRA Festiwal Robotyki.

Organizowana już po raz drugi przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej impreza składa się mianowicie z dwóch części: zawodów robotów i pokazów firm związanych z branżą robotyki i elektroniki.Część turniejowa stanowi pole do popisu dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją konstrukcję i porównać swoje wyniki z najlepszymi. W tym roku przygotowane zostały cztery kategorie główne:

• Sumo i mini sumo – autonomiczne roboty o określonych wymiarach muszą się zepchnąć z ringu.

• Linefollower – roboty pokonują w jak najkrótszym czasie trasę, wyznaczoną przez czarną linię o dowolnym kształcie.

• Freestyle – powstałe konstrukcje ograniczone są jedynie wyobraźnią konstruktorów.

I jedna kategoria pokazowa, składająca się z mało znanych w Polsce konkurencji:

• Micromouse – robot musi jak najszybciej znaleźć wyjście z labiryntu.

• Nano i micro sumo – roboty działają tak jak sumo i mini sumo, ich wymiary są jednak znacznie mniejsze.

• Wyścigi robotów kroczących – roboty, które chodzą (nie jeżdżą) pokonują zadaną trasę.

Dodatkową zachętę do udziału może stanowić fakt, że pula przeznaczona na nagrody w głównych kategoriach sięga 15 tys. zł. Nie braknie również atrakcji dla tych wszystkich, którzy jednak nie zdecydują się na udział w zawodach. Oprócz przyglądania się zmaganiom robotów, pojawi się okazja zobaczenia prezentacji profesjonalnych firm zajmujących się robotyką. Będzie możliwość zapoznania się z elementami, bez których współczesny świat nie miałby prawa funkcjonować.

Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na stopień zaawansowania. Dodatkowo niezwykła atmosfera panująca w AGH sprawi, że Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2011 na długo pozostanie w pamięci zarówno zawodników, jak i publiczności.

Więcej informacji: www.robocomp.info lub ROBOCOMP na Facebook.com

Autor: Marta Zagórowska

Wiadomość dostarczona przez organizatorów.

Poprzedni temat o zawodach umieszczony na Diodzie:

https://www.forbot.pl/forum/topics37/konkurs-robocomp-2011-vt4823.htm

robomaticon.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Dla leniwych 😉:

Festiwal Robocomp 2011 odbędzie się 14 maja w Krakowie.

Pierwsza część: eliminacje i wystawy sponsorów odbywać się będą w gmachu głównym AGH.

Druga część - finały - rozegrane zostaną w auli w budynku U2.

Dokładne mapki podane zostaną na stronie robocomp.info.

Rejestracja robotów jest już otwarta i znajduje się na stronie:

registration.robocomp.info

Gorąco zachęcam do nieodkładania rejestracji na ostatnią chwilę, ponieważ spośród uczestników zarejestrowanych w terminie do 30.4 rozlosowane zostaną nagrody-upominki!

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Poprawiłem link

Link do komentarza
Share on other sites

Miło mi poinformować, że również w tym roku wspólnie z firmą Farnell przygotowaliśmy konkurs dla rejestrujących się zawodników. Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody!

IMG_4dac7800731da1800.jpg

Aby wystartować w konkursie, należy:

1. Zarejestrować swojego robota w zawodach ROBOCOMP 2011. Uwaga, należy zrobić to w terminie, tj. do 30 kwietnia, do godziny 23:59.

2. Zarejestrować się i opisać startującą konstrukcję na portalu element14. Jest to portal społecznościowy, skupiający inżynierów różnych dziedzin. Po zalogowaniu się, należy wystapić o dołączenie do grupy Integra, a następnie stworzyć opis robota w zakładce Documents na tej grupie. Opisy musza pojawić się najpóźniej 3 dni przed rozpoczęciem zawodów, tj. do dnia 11 maja, do godziny 23:59. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie .

Autorzy wszystkich wpisów otrzymają drobne nagrody upominkowe, natomiast autorzy pięciu najlepszych wpisów wygrają vouchery na zakupy w sklepie Farnella o wartości 100 euro!

Wyboru najlepszych wpisów dokonają przedstawiciele firmy Farnell.

Nie chcesz zapomnieć o rejestracji? Kliknij Lubię to na naszym nowym profilu Facebookowym, na pewno przypomnimy ci o tym odpowiednio wcześniej!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Od razu piszę, że ja i Wojtek (nes86) nie zamierzamy zakładać żadnych koszulek z reklamami. Najwyżej będziemy mieli wycieczkę do Krakowa na koszt politechniki. Rozumiem sponsorzy sponsorami, ale mamy prawo nosić to co chcemy i kiedy chcemy (oczywiście, jeśli nie narusza to wolności innych osób). A poza tym jak nie Wy to jest "Czech Robotic Day" i inne zawody 🙂 Wybaczcie, ale kiedy dostałem informacje o tym, to nie mogłem się powstrzymać od komentarza.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

chciałbym poinformować w imieniu organizatorów, że podczas zawodów nie będzie wymogu noszenia rozdawanych przez nas koszulek, jednakże będziemy gorąco zachęcać do noszenia tychże koszulek, ponieważ ułatwi to organizację zawodów oraz doda zawodnikom prestiżu odróżniając ich od publiczności.

Jednocześnie zapraszam wszystkich do rejestrowania się na nasze zawody. Dla zachęty dodam, że pula nagród sięga 20 tys. zł.

Pozdrawiam,
Jacek Chmiel

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

informuję wszystkich spóźnialskich, że dziś kończy się przedłużona rejestracja na zawody Robocomp 2011. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział, a jeszcze się nie zarejestrował - ma ostatnią szansę 🙂

Link do rejestracji.

Do zobaczenia na zawodach,
Jacek Chmiel

Link do komentarza
Share on other sites

Kilka filmów odemnie ;] Kręciłem się i robiłem wiochę dookoła. Myślałem ze wypatrzę więcej użytkowników z diody ale brak koszulek mi przeszkodził ;]

Fimy robotów z które rozpoznałem z diody ;]

Sumo

Magiczny konieczko.

Chodź do pana chodź.

Minisumo

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.